PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest aglomeracja gorzowska

  • Przegląd prasy / Gazeta Wyborcza    23 września 2011 - 20:52
Jest aglomeracja gorzowska

Burmistrzowie i wójtowie północnych gmin lubuskich i kilku gmin z Zachodniego Pomorza podpisali porozumienie - donosi "Gazeta Wyborcza" w Gorzowie Wielkopolskim.
Aglomeracje funkcjonują w Polsce w różnych formach: w Szczecinie i od niedawna w Zielonej Górze jako stowarzyszenia, we Wrocławiu jako spółka akcyjna z dość dużym kapitałem, albo jako porozumienia samorządów, jak w Wielkopolsce. Gorzów wybrał tę ostatnią opcję.

- Stowarzyszenie kosztuje, a nie ma specjalnie większych możliwości niż porozumienie między gminami. Szukaliśmy po prostu złotego środka między sprawnością współpracy a kosztami - wyjaśnia "Gazecie" Krzysztof Karwatowicz, kierownik Biura Rozwoju Miasta i Aglomeracji.

Właśnie to biuro gorzowskiego magistratu, utworzone w lipcu, będzie koordynować działania aglomeracji, a miasto weźmie na siebie ciężar finansowy i organizacyjny. List intencyjny został podpisany już w listopadzie ubiegłego roku.

Aglomeracja gorzowska to 27 gmin, na 5,9 tys. km kw. mieszka 390 tys. osób - donowi "Wyborcza". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.