Jest decyzja w sprawie kwoty wolnej od podatku: 13 tys., czy raczej 8 tys. zł?

• Prezydent wniósł projekt ustawy podnoszący kwotę wolną od podatku do 8 tys.
• W sejmie procedowano petycję o charakterze ustawy, która zakładała kwotę wolną na poziomie 13 tys. Posłowie ją utrącili.

Jest decyzja w sprawie kwoty wolnej od podatku: 13 tys., czy raczej 8 tys. zł?
Im wyższa kwota od podatku, tym więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach obywateli fot.: (premier.gov.pl)

- Przedmiotem petycji Stowarzyszenia Interesu Społecznego „Wieczyste” był postulat zmiany podatku dochodowego od osób fizycznych poprzez systematyczne podwyższanie kwoty wolnej od podatku. Zaproponowano, by kwotę tą podnieść z dotychczasowych 3091 zł - najpierw do 8 tys. zł, a w kolejnych latach aż do 13 tys. zł – przedstawił założenia wnioskodawców Adam Ołdakowski (PiS). 13 tys. zł miałoby obowiązywać w 2018 r.

W uzasadnieniu petycji wskazano, że sytuacja, w ramach której osoby znajdujące się poniżej minimum egzystencji czy minimum socjalnego zobowiązane są do uiszczenia podatku dochodowego jest niezgodna z elementarnym poczuciem sprawiedliwości społecznej. Dziś nawet najubożsi partycypują w daninach do budżetu państwa, z którego przeprowadzane są do nich zwrotne transfery socjalne, jako pomoc społeczna dla osób ubogich.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do dedi: NIE CHODZI O TO , ŻEBY WSZYSCY BYLI ROLNIKAMI - chodzi o to, żeby wszyscy płacili podatek dochodowy, więc zaszło nieporozumienie. Dziękuję za pozdrowienie, też życzę dużo żdrowia i szczęścia.

PŁACĘ pita, 2016-01-22 19:27:35 odpowiedz

DO Frajera i pan moze zostac rolnikiem w zachodniopomorskim multum wolnych gruntow a po wprowadzenia nowej ustawy o obrocie ziemja bedzie jeszcze wiecej bdziesz Pan pierwszym platnikiem podatku na ochotnika Pozdrawiam nie rolnik z Marszalkowskiej

dedi, 2016-01-22 17:43:08 odpowiedz

ROLNICY też powinni płacić podatek dochodowy PIT.

FRAJER, 2016-01-22 16:35:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU