PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest jednolity tekst ustawy o PPP. Sprawdź, co zawiera

  • AW/MN    3 października 2017 - 19:40
Jest jednolity tekst ustawy o PPP. Sprawdź, co zawiera
Ministerstwo Rozwoju mocno postawiło na popularyzowanie PPP (fot.pixabay)

W Dzienniku Ustaw ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 15 września 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Dokument został opublikowany 3 października. Jak poinformowano w obwieszczeniu, jednolity tekst ustawy uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. poz. 1777), 2), ustawą z 21 października 2016 r. o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz. U. poz. 1920) oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed 12 września 2017 r.

Ustawa określa zasady współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Reguluje kwestie zarówno wyboru partnera, jaki i umowy między stronami, a także proces oraz realizacji partnerstwa publiczno-prywatnego. Zawiera ponadto przepisy dotyczące PPP w formie spółki oraz przepisy z zakresu finansów publicznych.

Pełna treść ustawy wraz z obwieszczeniem znajduje się w Multimediach.

Przypomnijmy, Ministerstwo Rozwoju mocno postawiło na popularyzowanie PPP.

- Jako ministerstwo włączamy się np. we wsparcie przy rozwiązywaniu problemów natury prawnej, ale też poprzez dzielenie się naszym doświadczeniem z zakresu kontraktowania doradców zewnętrznych – mówił Paweł Szaciłło, dyrektor departamentu PPP w rozmowie z portalsamorzadowy.pl

Resort planuje też wprowadzenie certyfikacji projektów PPP, gdzie każdy podmiot będzie mógł się zwrócić o opinię na temat danego projektu, a resort będzie ukierunkowywać co zostało zrobione dobrze, a co źle. Kolejnym celem resortu jest zwiększenie liczby rządowych projektów PPP, aby przykład dla samorządów płynął z góry.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.