PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest kompromis z operatorem wrocławskiego stadionu

  • PAP    8 lutego 2012 - 19:50

Wrocław porozumiał się z operatorem stadionu piłkarskiego na mistrzostwa Europy w kwestii renegocjacji kontraktu na zarządzanie obiektem. Zgodnie z nową umową, firma SMG ma pełnić jedynie funkcję doradczą, a zarządzaniem zajmie się teraz spółka Wrocław 2012.
Firma SMG została wybrana na operatora nowej areny w lutym 2010 r. Umowę podpisano na 12 lat. Miała się zajmować m.in. organizacją szkoleń i dużych imprez, rezerwacją lóż, sprzedażą powierzchni komercyjnych i praw do nazwy obiektu.

Czytaj też:Negocjują z operatorem stadionu. Chodzi o kasę

Podczas środowej konferencji prasowej wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki powiedział, że renegocjacja kontraktu po dwóch latach współpracy była konieczna, by zarządzanie stadionem było jeszcze lepsze.

- Przez te dwa lata sporo się nauczyliśmy i chcemy zarządzać stadionem wykorzystując tę wiedzę, którą SMG nam przekazało i nadal będzie przekazywać. Dzięki osiągniętemu porozumieniu zarządzanie obiektem będzie nas też mniej kosztować - wyjaśnił Janicki.

Dotychczas obowiązująca umowa zakładała m.in., że firma SMG za kolejne 10 zarządzania stadionem otrzyma ok. 80 mln zł. Nowe porozumienie przewiduje natomiast, że na konto operatora trafi ok. 19 mln zł.

- SMG nadal będzie pełnić funkcje doradcze, odpowiadać za organizację szkoleń i przeszukiwać rynek przedstawiając nam propozycję imprez, które mogą być organizowane na stadionie. Za codzienne zarządzanie obiektem, a więc m.in. nadzór nad firmami sprzątającymi, ochroną i cateringiem, nadzór przejmie natomiast spółka Wrocław 2012 - zaznaczył wiceprezydent.

Wiceprezes SMG Europa Michael Brill podkreślił, że osiągnięte porozumienie jest dobrym rozwiązaniem dla obu stron.

- Dotychczasowa umowa nakładała na nas odpowiedzialność za kwestie doradcze i zarządzanie stadionem. W czasie negocjacji przyjrzeliśmy się wszystkim alternatywom i uznaliśmy, że rezygnujemy z odpowiedzialności za zarządzanie, a skupimy się na roli doradcy - powiedział.

W środę uzgodnione zostały wszystkie warunki renegocjacji kontraktu. Nad kształtem nowej umowy będą teraz pracować prawnicy i ma ona zostać podpisana do końca lutego. W życie wejdzie z początkiem marca lub kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.