PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest projekt uchwały w sprawie schetynówek

  • pt    12 lutego 2014 - 11:43
Jest projekt uchwały w sprawie schetynówek

Ministerstwo Administracji opublikowało projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój".
Projekt trafił do wszystkich zainteresowanych, a towarzyszyło mu pismo, w którym MAC pisze m.in.

- Zwracam się z prośbą o zaopiniowanie ww. projektu w terminie 7 dni od dnia udostępnienia projektu. Wyznaczenie tak krótkiego terminu na zaopiniowania uzasadnione jest koniecznością doprowadzenie do spójności przepisów uchwały z ustawą budżetową na rok 2014 z dnia 24 stycznia 2014 r. (Dz. U. poz. 162), która przewiduje ustalenie planowanych wydatków z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację programu w 2014 r. na kwotę 900 mln zł, a więc na kwotę wyższą niż określona w zmienianej uchwale (250 mln zł).

Projektowana uchwała zakłada zwiększenie kwoty wydatków budżetu państwa na realizację programu w 2014 r. oraz łącznej kwoty wydatków budżetu państwa na ten cel w latach 2012-2015. a także modyfikację systemu oceny wniosków o dofinansowanie zadań planowanych do realizacji w 2015 r. Przewiduje ona stosowne zmiany zapisów programu wieloletniego.

Proponowana korekta kwot wydatków budżetu państwa na realizację programu służy uzgodnieniu zapisów zmienianej uchwały z ustawą budżetową na rok 2014 z dnia 24 stycznia 2014 r.

Ustawa przewiduje ustalenie planowanych wydatków z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację programu w 2011 r. na kwotę 900 mln  zł, a więc na kwotę wyższą niż określona w zmienianej uchwale (250 mln). Skutkiem zmiany wymiaru dofinansowania zadań samorządowych z budżetu państwa w 2014 r. będzie zwiększenie łącznych nakładów finansowych na realizację programu z 1 mld 950 mln do 2 mld 600 mln zł.

Projekt przewiduje ponadto nieznaczną modyfikację systemu oceny wniosków polegającą na wprowadzeniu premii punktowej doliczanej do wyniku oceny merytorycznej wniosków dotyczących odcinków dróg zniszczonych lub uszkodzonych wskutek ruchu pojazdów, związanego z budową, przebudową lub remontem dróg krajowych lub w następstwie przeniesienia ruchu pojazdów z takich dróg.

Projekt zmiany uchwały przeczytaasz w Multimediach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.