PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest rozporządzenie ws. dotacji na remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych

  • KDS    3 sierpnia 2017 - 12:35
Jest rozporządzenie ws. dotacji na remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych
Komisja oceniająca wnioski o przyznanie dotacji ma brać pod uwagę wpływ inwestycji na poprawę poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. (fot. mat. GDDKiA)

W czwartek (3 sierpnia) weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych.
Rozporządzenie określa sposób udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych. Dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw 2 sierpnia, zaczął obowiązywać od następnego dnia. 

W znowelizowanym dokumencie znalazł się m.in. zapis mówiący o tym, że komisja oceniająca wnioski o przyznanie dotacji będzie brała pod uwagę znaczenie inwestycji dla rozwoju spójnej sieci dróg publicznych na obszarze województwa oraz jej wpływ na poprawę dostępności komunikacyjnej, w szczególności do instytucji publicznych jak i świadczących usługi publiczne (w szczególności w zakresie zdrowia). Nie bez znaczenia będzie również wpływ inwestycji na poprawę poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadku drogowego w miejscach, gdzie najczęściej do nich dochodzi. 

Pełna treść rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych zamieściliśmy w multimediach. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.