Jest rozporządzenie ws. dotacji na remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych

W czwartek (3 sierpnia) weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych.
Jest rozporządzenie ws. dotacji na remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych
Komisja oceniająca wnioski o przyznanie dotacji ma brać pod uwagę wpływ inwestycji na poprawę poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. (fot. mat. GDDKiA)

Rozporządzenie określa sposób udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych. Dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw 2 sierpnia, zaczął obowiązywać od następnego dnia. 

W znowelizowanym dokumencie znalazł się m.in. zapis mówiący o tym, że komisja oceniająca wnioski o przyznanie dotacji będzie brała pod uwagę znaczenie inwestycji dla rozwoju spójnej sieci dróg publicznych na obszarze województwa oraz jej wpływ na poprawę dostępności komunikacyjnej, w szczególności do instytucji publicznych jak i świadczących usługi publiczne (w szczególności w zakresie zdrowia). Nie bez znaczenia będzie również wpływ inwestycji na poprawę poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadku drogowego w miejscach, gdzie najczęściej do nich dochodzi. 

Pełna treść rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych zamieściliśmy w multimediach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU