PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest stawka opłat z tytułu nadzoru dla firm audytorskich na rok 2018

  • MIW    1 grudnia 2017 - 16:05
Jest stawka opłat z tytułu nadzoru dla firm audytorskich na rok 2018
Stawka procentowa opłat z tytułu nadzoru wnoszonych przez firmy audytorskie w związku z wykonywaniem czynności rewizji finansowej w jednostkach zainteresowania publicznego na 3,8 proc. (fot. pixabay.com)

Minister Rozwoju i Finansów ogłosił wysokość przyszłorocznej (na 2018 r.) stawki procentowej opłat z tytułu nadzoru wnoszonych przez firmy audytorskie w związku z wykonywaniem czynności rewizji finansowej w jednostkach zainteresowania publicznego. Resort ustalił wysokość tego wskaźnika na 3,80 procent.
Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów zostało ogłoszone w Monitorze Polskim 30 listopada.

Samo rozporządzenie w sprawie opłat z tytułu nadzoru wnoszonych przez firmy audytorskie w związku z wykonywaniem czynności rewizji finansowej w jednostkach zainteresowania publicznego weszło w życie 8 listopada. Wprowadza ono rozwiązania dotyczące sposobu (wzoru) wyliczenia stawki procentowej opłat z tytułu nadzoru, o których mowa w art. 55 ust. 1 i 2 ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a także określa sposób i termin wnoszenia i rozliczenia tych opłat. W załączniku do rozporządzenia został określony wzór rocznego rozliczenia opłat składanego przez firmy audytorskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.