PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa sprzedaży olsztyńskiego PKS-u

  • PAP    5 października 2011 - 07:07
Jest umowa sprzedaży olsztyńskiego PKS-u

Minister Skarbu Państwa podpisał umowę sprzedaży 85 proc. akcji należących do Skarbu Państwa w spółce Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Olsztynie – spółce Ratail Provider.
Nabywca zapłacił za akcje 12,3 mln zł – poinformowało ministerstwo.

Negocjacje z Retail Provider budziły obawy pracowników firmy – na konferencji prasowej kilka dni temu informowali oni, że spółka ta ma doświadczenie deweloperskie, a nie w przewozach ludzi i sugerowali, że inwestorowi może chodzić wyłącznie o grunty PKS-u, nie zaś o jej zasadniczą działalność.

MSP poinformowało we wtorek, że inwestor m.in. zobowiązał się „do bezterminowego utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a także do kontynuowania działalności gospodarczej spółki w zakresie transportu pasażerskiego”.

„Inwestor zobowiązał się również, iż do 30 czerwca 2013 r. zrealizuje w spółce inwestycje na kwotę co najmniej 1 mln zł oraz do nieobniżenia kapitału zakładowego, ani niesprzedawania akcji spółki.

Inwestor podpisał również z przedstawicielami pracowników Pakiet Socjalny, zawierający m.in. gwarancje utrzymania zatrudnienia przez co najmniej 36 miesięcy” – podał resort. W komunikacie dodano, że pozostałe akcje olsztyńskiego PKS-u należące do Skarbu Państwa zostaną udostępnione uprawnionym pracownikom.

Spółka Retail Provider poinformowała z kolei, że w dniu nabycia akcji powołano nowego prezesa – dotychczasowy ma być członkiem zarządu PKS-u, „tak, aby zapewnić kontynuację rozpoczętych już procesów restrukturyzacyjnych”. W olsztyńskim PKS pracuje ok. 170 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.