PARTNER PORTALU
  • BGK

Julia Pitera: Referendum w Warszawie skończy się komisarzem z PiS

  • Parlamentrany.pl    12 września 2016 - 10:12
Julia Pitera: Referendum w Warszawie skończy się komisarzem z PiS
Julia Pitera interpelowała w kwestiach reprywatyzacji w Warszawie. (fot.:facebook.com/Pitera.Julia)

• Była minister, polityk, obecna europoseł PO stwierdziła też, że ewentualne odwołanie prezydent Warszawy to de facto PiS-owski komisarz w mieście.
• Dlatego, jej zdaniem, referendum odwoławcze to woda na młyn partii rządzącej.
Gościem porannej rozmowy w RMF FM, w poniedziałek (12 września) była europoseł PO Julia Pitera. Polityk komentowała m.in. proponowane referendum odwoławcze wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Gdyby się powiodło - mówiła o referendum europoseł. - To jego wynik dedykuję posłom Nowoczesnej. Wówczas będzie komisarz PiS w Warszawie - argumentowała polityk Platformy.

PO nie chce dopuścić do przedwczesnego odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pitera uważa, że gdyby referendum odwoławcze się odbyło, nawet na czas przedwczesnych wyborów, PiS wprowadzi do stolicy zarząd komisaryczny.

Gdy dziennikarz zapytał o reprywatyzację, od której cały temat w Warszawie się zaczął, Pitera przypomniała, że PO proponuje audyt. W myśl argumentacji poseł Pitery inne partie nie chcą wyjaśniać reprywatyzacji. - W sprawie działki przy Chmielnej 70 pokłóciły się dwie strony sporu, które kupiły roszczenia z dwóch różnych stron - mówiła Pitera. Europoseł PO uważa, że sprawa by nie wybuchła, gdyby do tego konfliktu nie doszło.

Cały artykuł czytaj na Parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.