PARTNER PORTALU
  • BGK

Już 800 tys. osób broni lasów

  • PAP    4 marca 2014 - 07:40
Już 800 tys. osób broni lasów

Dokładnie 794 985 podpisów zebrano już pod wnioskiem o referendum ws. przekształceń Lasów Państwowych i handlu polską ziemią.
Tylko w ostatnim tygodniu przybyło ponad 200 tys. podpisów - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Jest ich już prawie 800 tys., a jestem przekonany, że będzie co najmniej drugie tyle - wylicza w rozmowie z "Codzienną" poseł PiS Dariusz Bąk.

Jak zaznacza, społeczeństwo w sprawie lasów widocznie się obudziło i dziś, gdy trzeba bronić polskiej ziemi, stanęło na wysokości zadania. Mam też nadzieję, że wyegzekwuje od rządzących, aby uszanowali jego opinię - mówi Bąk.

Równolegle do akcji zbierania podpisów trwa przygotowywanie skargi do Trybunału Konstytucyjnego - przypomina "GPC", wskazując, że PiS złoży dwa protesty: jeden podpiszą senatorowie, a drugi będzie inicjatywą posłów. Prawdopodobnie zostanie on złożony jeszcze w tym tygodniu - pisze "Codzienna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • JodekMordka, 2014-03-04 10:00:14

    Dalszy ciąg wyprzedaży majątku narodowego. KRZYCZE STOP. Chcą z nas uczynić druga Wyspę Wielkanocną. Tam dawno ogołocili wyspę a potem musieli ją opuścić. To nie bajka to fakt. Na Madagaskarze z tego powodu nastąpiły nieodwracalne szkody. Polecam wszystkim na You Tub film :Home SOS Ziemia (2009) HD ...lektor PL.Warto poświecić 2 godziny 3 minuty i 28 sekund.  rozwiń