PARTNER PORTALU
  • BGK

Już myślą o zimowych Orlikach

  • AW/orlik2012.pl    8 lipca 2011 - 10:07
Już myślą o zimowych Orlikach

Gminy i powiaty, które chciałyby na swoim terenie postawić „białego orlika” czyli lodowisko w ramach pilotażowego rządowego programu, mają czas do końca lipca by złożyć wniosek o dofinansowanie.
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało opracowane i zatwierdzone przez ministra założenia pilotażowego programu budowy składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych "Biały Orlik". Zgodnie z założeniami (publikujemy je poniżej w dziale Multimedia) lodowiska muszą zostać umiejscowione na terenie kompleksu sportowego, powstałego w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012”.

Czytaj też: Białe Orliki, czyli z łyżwami na boisko

Celem programu jest udostępnienie społeczeństwu nowoczesnych lodowisk oraz popularyzacja zimowych dyscyplin sportowych takich jak łyżwiarstwo i hokej.

Kwota środków budżetowych przeznaczona na realizację zadań objętych programem, wynosić będzie 50% kosztów kwalifikowanych zadania, nie więcej jednak niż 300.000 zł  brutto.

Wskazani przez Urzędy Marszałkowskie potencjalni beneficjenci programu „Biały Orlik”, występują do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o dofinansowanie w terminie do 31 lipca 2011 r. Termin realizacji zadania to 31 grudnia br.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.