PARTNER PORTALU
  • BGK

Już ponad 147 tys. za zmianami w finansach samorządów

  • AW    24 września 2012 - 11:43
Już ponad 147 tys. za zmianami w finansach samorządów

Już ponad 147 tys. podpisów w całej Polsce udało się zebrać pod obywatelskim projektem ustawy zmieniającym finansowanie samorządów.
ZAKTUALIZOWANE. Inicjatorzy akcji "Stawka większa niż 8 mld " nie poprzestali na 134 tys. podpisów w ubiegłym tygodniu.

Czytaj też: Kolejna odsłona walki o 8 mld dla JST 

W wielu miastach Polski organizowane są liczne inicjatywy - lokalne maratony, festyny przy okazji których zbierane są podpisy.

Wyjątkową aktywność zaprezentowali mieszkańcy Dąbrowy Górniczej - w minioną niedzielę wolontariuszy kampanii nie zabrakło tam na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB. Jednym z nich okazał się być sam prezydent miasta, Zbigniew Podraza.

Samorządową inicjatywę popierali nie tylko kibice z Dąbrowy Górniczej i całej Polski, ale również sami zawodnicy.

Jak podają organizatorzy, liczba podpisów pod projektem ustawy przekroczyła 147 tys. 

Przypomnijmy, że podsumowanie Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej wnoszącej projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodach JST (kampania "Stawka większa niż 8 mld") będzie miało miejsce podczas Samorządowego Kongresu Oświaty 26-27 września w Warszawie.

Postulaty finansowe samorządów, zgłaszane podczas całej kampanii "Stawka większa niż 8 mld" oraz oświatowe, zostaną wzmocnione przemarszem samorządowców z placu Trzech Krzyży do Sejmu, gdzie zostaną złożone podpisy zebrane pod projektem obywatelskim, dotyczącym ustawy o dochodach JST (zwiększenie udziału w PIT, przywrócenie zapisu o rekompensowaniu zmian ustawowych w dochodach własnych JST, wprowadzenie subwencji ekologicznej).

Przekazany zostanie także projekt samorządowy, dotyczący zmian w Karcie Nauczyciela i ustawie o systemie oświaty (ostateczna wersja zostanie przyjęta i podpisana przez uczestników na Kongresie).

Przemarsz odbędzie się po zakończeniu obrad Kongresu 27 września o godzinie 15.00. Uczestnicy wyruszą spod pomnika Wincentego Witosa, przy Placu Trzech Krzyży. Udział w przemarszu zapowiedzieli samorządowcy z całej Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.