PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz, Pleszew, Kraszewice z dofinansowaniem samorządu Wielkopolski

  • PAP/MIW    23 lipca 2017 - 13:10
Kalisz, Pleszew, Kraszewice z dofinansowaniem samorządu Wielkopolski
Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. (fot. www.wow.umww.pl)

Trzy projekty z terenu południowej Wielkopolski wygrały konkurs na inwestycje w ramach dziedzictwa kulturowego. Łącznie otrzymają 10 mln złotych ze środków unijnych.
Zarząd województwa wielkopolskiego rozstrzygnął konkurs dotyczący przyznania środków unijnych na zadania inwestycyjne w zakresie dziedzictwa kulturowego. Wśród projektów, które uzyskały dofinansowanie są trzy z regionu południowej Wielkopolski.

- Tych projektów w ramach konkursu złożono o wiele więcej, ale część nie przeszła pozytywnej oceny ekspertów zewnętrznych - powiedział wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Kościół garnizonowy w Kaliszu otrzymał na remont obiektu ponad 5 mln zł dofinansowania.

- W Kaliszu nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważny jest to obiekt zabytkowy i w jak bardzo złym stanie się znajduje. Kwota całkowita remontu wynosi ponad 6 mln złotych, kwota dofinansowania wyniosła ponad 5 mln - powiedział wicemarszałek.

Dofinansowanie na remont kościoła trafiło również do parafii w Kraszewicach w powiecie ostrzeszowskim.

- Osobiście byłem i oglądałem ten kościół, tam dach pęka nie wzdłuż, tylko w poprzek ze względu na obciążenie wieży, która znajduje się na kościele. Ten remont też jest bardzo pilny. Kwota remontu wynosi nieco ponad milion złotych, dofinansowanie wyniosło 870 tysięcy - powiedział wicemarszałek.

Trzecim podmiotem, który skorzysta z pieniędzy unijnych jest Pleszew. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie budowy nowej siedziby domu kultury na terenie dworca PKP.

- Całkowita kwota inwestycji wynosi 6 mln złotych, natomiast maksymalna kwota dofinansowania wyniosła 3,3 mln złotych - dodał Grabowski.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowania w ramach konkursu w całej Wielkopolsce wyniosła łącznie 50 mln złotych. Ze środków skorzystało 12 projektów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.