PARTNER PORTALU
  • BGK

Kampanie ciągle nierozliczone

  • zamojska.com (Jarosław Bury)    18 lutego 2011 - 20:39

Komisarz wyborczy w Zamościu zarejestrował w trakcie kampanii samorządowej dokładnie 266 komitetów wyborczych. 119 nadal nie rozliczyło kampanii.
- 147 komitetów już dopełniło obowiązku składając sprawozdania finansowe lub stosowne oświadczenia - mówi Żaneta Sowa z biura wyborczego w Zamościu. Okazuje się, że z tej liczby tylko 46 komitetów musiało przygotować pełne sprawozdanie, bowiem pozyskały i wydawały pieniądze na kampanię swoich kandydatów. W pozostałych przypadkach wystarczyło jedynie krótkie oświadczenie.

O czym jeszcze powinni pamiętać pełnomocnicy komitetów wyborczych? Przede wszystkim o zamknięciu rachunku bankowego komitetu. Żaneta Sowa zwraca uwagę, by zrobić to przed złożeniem sprawozdania finansowego. Ma to zapobiec dodatkowym operacjom bankowym, chociażby naliczeniu opłat za prowadzenie rachunku.

Jeśli na koncie pozostały niewykorzystane fundusze, to pełnomocnik powinien je przekazać na rzecz instytucji charytatywnej. Natomiast jeśli na koncie jest debet, to brakującą kwotę powinni pokryć członkowie komitetu. To jenak nie koniec formalności. Po otrzymaniu decyzji komisarza wyborczego o przyjęciu i zatwierdzeniu sprawozdania trzeba jeszcze zająć się NIP-em i regonem komitetu.

  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.