Kancelaria Prezydenta póki co nie kiwnie palcem ws. nowelizacji ustawy śmieciowej

Kancelaria Prezydenta RP powstrzyma się od podejmowania jakichkolwiek kroków legislacyjnych w zakresie nowelizowanej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach – brzmi odpowiedź na apel prezydenta Inowrocławia.
Kancelaria Prezydenta póki co nie kiwnie palcem ws. nowelizacji ustawy śmieciowej

Jak podaje inowrocławski magistrat, prezydent miasta Ryszard Brejza zwrócił się do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o zainicjowanie zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tak, aby umożliwić gminie realizację zadania własnego jakim jest odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców w trybie zlecenia tego zadania własnym jednostkom lub ogłoszenia przetargu, a nie wyłącznie w drodze przetargu.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że obecnie w Sejmie RP procedowane są dwa projekty poselskie ustaw zakładających zmiany omawianej ustawy w kierunku postulowanym przez miasto Inowrocław.

W związku z powyższym „do czasu rozpatrzenia powyższych projektów ustaw przez Sejm i Senat oraz przedstawienia ostatecznego tekstu uchwalonej ustawy do podpisu Prezydenta RP, Kancelaria Prezydenta RP powstrzyma się od podejmowania jakichkolwiek kroków legislacyjnych w zakresie nowelizacji ustawy."

Czytaj też: Inowrocław czeka na TK. Jest pewny swego

Kancelaria nie widzi również możliwości prawnych wsparcia, złożonego w powyższej sprawie, wniosku miasta Inowrocławia do Trybunału Konstytucyjnego.

Jednocześnie zapewnia, że: „Prezydent RP dokonując oceny rozwiązań zawartych w przedkładanych do podpisu ustawach, bierze pod uwagę całokształt regulacji oraz okoliczności związane z przebiegiem procesu legislacyjnego, w tym oceny oraz opinie wyrażane przez przedstawicieli społeczeństwa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

Panie Prezydencie Polski naród,to nie śmiecie, tak mówią ludzie w mieście w gminie i powiecie, że Prezydent nasze prawa strzeże i się dobierze tym wszystkim kolesiom,co działają w złej wierze. Panie Prezydencie przecież hrabiowski honor masz, a ja pytam królu oświecony w jakiej orkiestrze grasz...? Zaufanie dostałeś, ale na pisma nie odpowiedziałeś, o prawdę nie zadbałeś i ustanowione prawo złamałeś. Panie Prezydencie w Polsce nikt nad prawem nie stoi i wiedz o tym Panie,że otrzymałeś urząd z narodu woli. rozwiń

Chełmianin N, 2013-03-25 15:20:12 odpowiedz

Tym razem panie Prezydencie , ze swoimi doradcami dajecie d.....!!! LEKCEWAŻYCIE OBYWATELSKIE SPOŁECZEŃSTWOM!!! PLATFORMA JEST NIE DLA OBYWATELI --, TYLKO DLA KASY I SWOICH !! BYĆ MOŻE , TEZ NALEZYCIE DO TEJ " KASTY "": pozdrawiamy lokatorzy !!!...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń

lokator , 2013-03-25 13:21:48 odpowiedz

Wyznał w "bulu" nasz mnąż opatrznościowy, mentor narodowy. Nawet w palcem w bucie nie kiwnie bo przeciweż większość czasu w zamku i nartach przebywa, więc jak w tych tych pięknych zimowych okolicznościach przyrody palcem w bucie narciarskim na gawiedź kiwać i to jeszcze w tak cuchnącej kw...estii. Tfu.... rozwiń

pllo, 2013-03-25 07:54:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU