PARTNER PORTALU
 • BGK

Kancelaria Prezydenta póki co nie kiwnie palcem ws. nowelizacji ustawy śmieciowej

 • ZWI    22 marca 2013 - 16:00
Kancelaria Prezydenta póki co nie kiwnie palcem ws. nowelizacji ustawy śmieciowej

Kancelaria Prezydenta RP powstrzyma się od podejmowania jakichkolwiek kroków legislacyjnych w zakresie nowelizowanej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach – brzmi odpowiedź na apel prezydenta Inowrocławia.
Jak podaje inowrocławski magistrat, prezydent miasta Ryszard Brejza zwrócił się do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o zainicjowanie zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tak, aby umożliwić gminie realizację zadania własnego jakim jest odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców w trybie zlecenia tego zadania własnym jednostkom lub ogłoszenia przetargu, a nie wyłącznie w drodze przetargu.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że obecnie w Sejmie RP procedowane są dwa projekty poselskie ustaw zakładających zmiany omawianej ustawy w kierunku postulowanym przez miasto Inowrocław.

W związku z powyższym „do czasu rozpatrzenia powyższych projektów ustaw przez Sejm i Senat oraz przedstawienia ostatecznego tekstu uchwalonej ustawy do podpisu Prezydenta RP, Kancelaria Prezydenta RP powstrzyma się od podejmowania jakichkolwiek kroków legislacyjnych w zakresie nowelizacji ustawy."

Czytaj też: Inowrocław czeka na TK. Jest pewny swego

Kancelaria nie widzi również możliwości prawnych wsparcia, złożonego w powyższej sprawie, wniosku miasta Inowrocławia do Trybunału Konstytucyjnego.

Jednocześnie zapewnia, że: „Prezydent RP dokonując oceny rozwiązań zawartych w przedkładanych do podpisu ustawach, bierze pod uwagę całokształt regulacji oraz okoliczności związane z przebiegiem procesu legislacyjnego, w tym oceny oraz opinie wyrażane przez przedstawicieli społeczeństwa".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (9)

 • Chełmianin N, 2013-03-25 15:20:12

  Panie Prezydencie Polski naród,to nie śmiecie, tak mówią ludzie w mieście w gminie i powiecie, że Prezydent nasze prawa strzeże i się dobierze tym wszystkim kolesiom,co działają w złej wierze. Panie Prezydencie przecież hrabiowski honor masz, a ja pytam królu oświecony w jakiej orkiestrze grasz...? Zaufanie dostałeś, ale na pisma nie odpowiedziałeś, o prawdę nie zadbałeś i ustanowione prawo złamałeś. Panie Prezydencie w Polsce nikt nad prawem nie stoi i wiedz o tym Panie,że otrzymałeś urząd z narodu woli.  rozwiń
 • lokator , 2013-03-25 13:21:48

  Tym razem panie Prezydencie , ze swoimi doradcami dajecie d.....!!! LEKCEWAŻYCIE OBYWATELSKIE SPOŁECZEŃSTWOM!!! PLATFORMA JEST NIE DLA OBYWATELI --, TYLKO DLA KASY I SWOICH !! BYĆ MOŻE , TEZ NALEZYCIE DO TEJ " KASTY "": pozdrawiamy lokatorzy !!!...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń
 • pllo, 2013-03-25 07:54:04

  Wyznał w "bulu" nasz mnąż opatrznościowy, mentor narodowy. Nawet w palcem w bucie nie kiwnie bo przeciweż większość czasu w zamku i nartach przebywa, więc jak w tych tych pięknych zimowych okolicznościach przyrody palcem w bucie narciarskim na gawiedź kiwać i to jeszcze w tak cuchnącej kw...estii. Tfu....  rozwiń