PARTNER PORTALU
  • BGK

Kandydat do zakupu PKL widzi spory potencjał

  • PAP    6 lutego 2013 - 16:55
Kandydat do zakupu PKL widzi spory potencjał

Centrum Targowe Ptak interesowało się Polskimi Kolejami Linowymi od dawna, rozmowy prowadzono od ponad roku - powiedział Tomasz Szypuła z rady nadzorczej CT Ptak. Centrum jest na krótkiej liście inwestorów zakwalifikowanych do prywatyzacji PKL.
Prywatyzacja PKL ma być sfinalizowana do końca pierwszego półrocza 2013 roku.

Według Szypuły CT Ptak jest dobrze przygotowane do przetargu. Jego zdaniem w PKL "drzemie duży potencjał inwestycyjny, a dostęp prywatnego kapitału pozwoli na jeszcze większy rozwój" PKL.

Szypuła przyznał, że do tej pory CT Ptak kojarzone było przede wszystkim z handlem odzieżą. Tymczasem - jak mówił - od wielu już lat inwestuje w Polsce i np. w USA m.in. w turystykę i hotelarstwo. "Mało kto wie, że kupiliśmy hotel w Szklarskiej Porębie" - dodał.

"Myślimy o działalności hotelarskiej, logistycznej, mieszkaniowej i wystawienniczej" - powiedział. Przypomniał, że dwa lata temu właściciel centrum Antoni Ptak zainteresowany był kupnem Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale nic z tego nie wyszło. "Inwestujemy tylko w te przedsięwzięcia, na które później mamy realny wpływ jako zarządzający. Nie jesteśmy pasywnym funduszem inwestycyjnym" - powiedział.

Centrum Targowe Ptak działa w Rzgowie k. Łodzi od 1993 roku. Wchodzi w skład Holdingu Ptak. To największe w Polsce centrum handlu hurtowo-detalicznego, które odwiedza rocznie ponad 6 mln klientów, wśród nich około 30 proc. stanowią klienci zagraniczni m.in. z Rosji i Ukrainy. Na powierzchni 200 tys. m kw. działa 2,5 tys. sklepów.

Oprócz CT Ptak na krótkiej liście inwestorów zakwalifikowanych do dalszego etapu prywatyzacji Polskich Kolei Linowych znalazły się: Polskie Koleje Górskie, Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.

Czytaj też: Słowacy zaskoczeni odrzuceniem ich oferty zakupu PKL

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.