PARTNER PORTALU
  • BGK

Kandydat PO o budżecie Poznania na 2011 r.

  • PAP    16 listopada 2010 - 13:38

Grzegorz Ganowicz, kandydat PO na prezydenta Poznania, skrytykował we wtorek na konferencji prasowej projekt budżetu miasta na rok 2011.
Jego zdaniem stoi on w sprzeczności z deklaracjami przedwyborczymi obecnego prezydenta Ryszarda Grobelnego. Według Ganowicza w zaprezentowanym w poniedziałek przez Grobelnego projekcie budżetu ograniczone zostały wydatki m.in. na działalność konsultacyjno-informacyjną, budowę ścieżek rowerowych i działalność miejskiego konserwatora zabytków. To są, jego zdaniem, przykłady na to, że Ryszard Grobelny, kontrkandydat Ganowicza w wyborach, ma inne plany, niż wynika to z potrzeb miasta. Ganowicz dodał, że projekt w wielu miejscach jest zaskakujący, zwłaszcza w przypadku planowanych wydatków.

- Oczywiście, że promocja jest ważna, ale kwota 7,8 mln zł na promocję Euro 2012, czyli imprezy, o której wiemy, że na pewno się tutaj odbędzie, wydaje się nieracjonalna, zwłaszcza w obliczu wszystkich trudności tego budżetu - uważa.

Według Ganowicza w projekcie budżetu znalazły się pieniądze na inwestycje, których realizację Grobelny zapowiadał przed poprzednimi wyborami samorządowymi.

- Znajdują się tam pewne sztandarowe projekty: Termy Maltańskie, przedłużenie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego, budowa nowego skrzydła Biblioteki Raczyńskich. Są to projekty, które miały być zrobione w mijającej kadencji i były elementem programu wyborczego Grobelnego cztery lata temu - powiedział.

Ganowicz pytany, czy jako prezydent widziałby jako swojego zastępcę Grobelnego, prezydenta miasta od 1998 roku, stwierdził że rozmów na ten temat do tej pory nie było.

- Na pewno zarządzanie miastem potrzebuje fachowców i o tym będzie okazja do rozmowy po najbliższej niedzieli. Zobaczymy, w jakiej funkcji po tych wyborach będzie występował Ryszard Grobelny - podkreślił.

O urząd prezydenta Poznania ubiega się sześć osób. Oprócz kandydata PO są to: były wojewoda Tadeusz Dziuba, popierany przez PiS, obecny prezydent Ryszard Grobelny, przedsiębiorca, Dariusz Jacek Bachalski, kandydat SLD, doradca finansowy Jacek Jaśkowiak wystawiony przez Stowarzyszenie My-Poznaniacy i urzędnik samorządowy Piotr Quandt, kandydat komitetu wyborczego Aktywny Poznań.

Czytaj też:

Dziesięć mln zł na sport drużynowy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.