PARTNER PORTALU
  • BGK

Karta dla rodzin coraz bliżej

  • PAP    20 marca 2014 - 06:47
Karta dla rodzin coraz bliżej

Już w kwietniu w całym kraju zaczną działać zniżki dla wielodzietnych.
Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się w czwartek przygotowanymi przez resort pracy projektami rozporządzenia i uchwały, które przesądzą o uruchomieniu w całej Polsce Karty dużej rodziny (KDR). Jeśli da im zielone światło, w najbliższy wtorek może je przyjąć rząd - informuje "Rzeczpospolita".

W efekcie zapowiadany w styczniu przez premiera Donalda Tuska, w ramach planu działań na ten rok, program pomocy rodzinom wielodzietnym wejdzie w życie w ciągu kilku tygodni. "Liczymy, że ruszy już w kwietniu" - mówi nam Elżbieta Seredyn, wiceminister pracy odpowiedzialna za KDR.

Karta ma przysługiwać rodzinom wychowującym troje i więcej dzieci. Rodzice dostaną je bezterminowo. Dzieciom uprawnienia mają przysługiwać do ukończenia 18 lat, natomiast w przypadku kontynuowania nauki - do 25. roku życia.

Na poziomie ogólnopolskim KDR ma wprowadzić zniżki za wstęp do instytucji podległych rządowi. Mają to być ulgi m.in. w muzeach, parkach narodowych, rezerwatach przyrody. Program przewiduje, że każdy minister będzie deklarował pakiet dla rodzin wielodzietnych. Prawdziwym przełomem może się jednak okazać to, że do programu dołączy biznes.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.