PARTNER PORTALU
  • BGK

Karta mieszkańca w Gorzowie Wielkopolskim od września

  • PAP/MIW    11 kwietnia 2018 - 11:57
Karta mieszkańca w Gorzowie Wielkopolskim od września
Projekt uchwały przygotowały kluby radnych „Gorzów Plus” oraz Prawa i Sprawiedliwości. Ma on poparcie prezydenta miasta Jacka Wójcickiego. (fot. www.gorzow.pl)

Do pakietu zniżek, w tym za przejazdy komunikacją miejską, ma uprawniać karta mieszkańca, której wprowadzenie 1 września br. zapowiedziały władze Gorzowa Wlkp. Projekt uchwały przygotowały kluby radnych „Gorzów Plus” oraz Prawa i Sprawiedliwości. Ma on poparcie prezydenta miasta Jacka Wójcickiego.
- Główne założenia są takie, że kartę mieszkańca będą mogli otrzymywać wszyscy, którzy w Gorzowie zamieszkają i płacą podatki. Weryfikować to będziemy na podstawie zeznań podatkowych - wyjaśnił w środę (11.04) podczas konferencji prasowej Wójciki.

Dodał, że katalog ulg będzie szeroki, podobnie jak w przypadku funkcjonujących z powodzeniem w mieście karty seniora czy karty dużej rodziny.

- Chcemy, żeby podstawą działania karty mieszkańca były zniżki w komunikacji miejskiej (…), ale nie tylko. Chcemy, żeby to był pakiet ulg, pakiet przywilejów dla mieszkańców, którzy w Gorzowie płacą podatki. Chcemy, żeby po prostu nasi mieszkańcy także odczuli realną pomoc w codziennym życiu - wyjaśnił Wójcicki.

Prezydent pytany o szczegóły zniżek komunikacyjnych powiedział, że na razie nie zostało to ustalone, gdyż musi zostać opracowana analiza ich wpływu na budżet miasta.

Przew. Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Sebastian Pieńkowski z PiS przekazał, że w tym tygodniu projekt uchwały zostanie skierowany do odpowiednich komisji (rady miasta) i do prezydenta o wydanie potrzebnych opinii.

- Myślę, że w maju najpóźniej byśmy to uchwalili, a myślę, że w radzie znajdzie się większość. Wtedy pan prezydent ma odpowiednią ilość czasu, żeby taki regulamin i zarządzanie przygotować i wprowadzić w życie od 1 września. Myślę, że od 1 września mieszkańcy będą mogli zgłaszać się po te karty i zacząć funkcjonować w tym systemie - powiedział Pieńkowski.

Rada Miasta Gorzowa Wlkp. przyjęła wcześniej z inicjatywy klubu Platformy Obywatelskiej uchwałę o zniżkach w komunikacji publicznej dla najmłodszych mieszkańców Gorzowa, ale została ona uchylona przez wojewodę lubuskiego z powodu błędów prawnych.

- Ewidentnie zaczyna się kampania samorządowa przed jesiennymi wyborami. Pewnie na każdych kolejnych sesjach rady miasta będą pojawiały się ze strony różnych radnych nowe propozycje jakiś ulg, czegoś, co można zrobić dla mieszkańców, bo taka jest specyfika kampanii wyborczej. Stąd też ta inicjatywa, żeby przyjąć jeden dokument, który w sposób kompleksowy ureguluje wszystkie ulgi i będzie podstawą, żeby pewne założenia przyjąć - powiedział Marcin Kurczyna z Klubu Radnych "Gorzów Plus".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.