Karta pojazdu wreszcie w sądzie

7 grudnia br. odbędzie się pierwsza rozprawa w związku z pozwem zbiorowym powiatów w sprawie zwrotu opłat z tytułu wydania karty pojazdu.
Karta pojazdu wreszcie w sądzie

Jak podaje Związek Powiatów Polskich blisko pół roku temu złożony został w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w postępowaniu grupowym o ustalenie, że Skarb Państwa – Ministerstwo Infrastruktury ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą tytułem szkody doznanej przez członków grupy w wyniku niewydania 1 maja 2004 r. rozporządzenia dostosowującego przepisy rozporządzenia z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu do przepisów prawa wspólnotowego.

Czytaj też: Wojna powiatowa

Sąd, dwa miesiące temu, nakazał wpłacić opłatę w wysokości 10 tys. zł. Została uiszczona, ze środków Związku Powiatów Polskich. W ostatnich dniach wyznaczył termin pierwszej rozprawy na 7 grudnia br.

Prawdopodobnie będzie ona poświęcona rozstrzygnięciu kwestii formalnych, czyli sąd zdecyduje o uruchomieniu dalszej procedury bądź odrzuceniu pozwu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Trzeba jeszcze dodać, że starostwa nie oddają pieniędzy - trzeba iść z tym do Sądu i dopiero wtedy jest szansa na odzyskanie nadpłaty. Przy okazji zapraszam na karta-pojazdu.eu

Maciej, 2011-12-01 18:52:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU