PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na innowacyjne zarządzanie JST

  • AW    18 lipca 2013 - 12:25
Kasa na innowacyjne zarządzanie JST

Samorządy zainteresowane wprowadzeniem innowacyjnych narzędzi zarządzania w tym budżetu obywatelskiego i potrzebujące wsparcia eksperckiego, mogą zgłosić się do 5 sierpnia do projektu organizowanego przez MAC w ramach wspierania JST z funduszy europejskich.




MAC rozpoczęło właśnie nowe zadanie „Opracowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania publicznego” w projekcie „Systemowe wsparcie procesów zarządzania w JST”.

Zgłaszać mogą się jednostki samorządu terytorialnego (JST), które zainteresowane są innowacyjnymi rozwiązaniami problemów wspólnot lokalnych w ramach metody Living Lab, w ramach którego innowacje technologiczne i procesowe są opracowywane, testowane i udoskonalane razem z bezpośrednimi odbiorcami nowej usługi.

Taki proces wdrożenia ma umożliwić skuteczność i efektywność zaproponowanych rozwiązań, tak aby były one dostosowane do realnych potrzeb odbiorców.

Czytaj też: Magistrat wesprze inicjatywy mieszkańców

Wsparciem w ramach zadania planujemy objąć 16 jednostek samorządu terytorialnego, które zainteresowane są poprawą sprawności zarządzania poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w sferze instytucjonalnej oraz w sektorze usług publicznych. Preferowane będą JST średniej wielkości (od 10 000 do 30 000 mieszkańców).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.