Kasa na innowacyjne zarządzanie JST

Samorządy zainteresowane wprowadzeniem innowacyjnych narzędzi zarządzania w tym budżetu obywatelskiego i potrzebujące wsparcia eksperckiego, mogą zgłosić się do 5 sierpnia do projektu organizowanego przez MAC w ramach wspierania JST z funduszy europejskich.
Kasa na innowacyjne zarządzanie JST

MAC rozpoczęło właśnie nowe zadanie „Opracowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania publicznego” w projekcie „Systemowe wsparcie procesów zarządzania w JST”.

Zgłaszać mogą się jednostki samorządu terytorialnego (JST), które zainteresowane są innowacyjnymi rozwiązaniami problemów wspólnot lokalnych w ramach metody Living Lab, w ramach którego innowacje technologiczne i procesowe są opracowywane, testowane i udoskonalane razem z bezpośrednimi odbiorcami nowej usługi.

Taki proces wdrożenia ma umożliwić skuteczność i efektywność zaproponowanych rozwiązań, tak aby były one dostosowane do realnych potrzeb odbiorców.

Czytaj też: Magistrat wesprze inicjatywy mieszkańców

Wsparciem w ramach zadania planujemy objąć 16 jednostek samorządu terytorialnego, które zainteresowane są poprawą sprawności zarządzania poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w sferze instytucjonalnej oraz w sektorze usług publicznych. Preferowane będą JST średniej wielkości (od 10 000 do 30 000 mieszkańców).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU