PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na inwestycje przeciwpowodziowe w zachodniopomorskim

  • PAP    10 października 2012 - 20:13
Kasa na inwestycje przeciwpowodziowe w zachodniopomorskim

Ponad 9 mln zł trafi do województwa zachodniopomorskiego na zabezpieczenie przeciwpowodziowe i usuwanie skutków klęsk żywiołowych w dorzeczu Odry - wynika z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.
Według informacji przesłanych w środę przez zespół prasowy zachodniopomorskiego wojewody, z ponad 9 mln zł przyznanych regionowi, ponad 4,4 mln zł stanowią dodatkowe pieniądze przyznane w ramach programu "Odra-2006".

Fundusze umożliwią wykonanie odcinka wału przeciwpowodziowego o długości 2 km na leżącej w granicach administracyjnych Szczecina Wyspie Puckiej oraz zabezpieczenie przeciwpowodziowe Gryfina (Zachodniopomorskie).

Czytaj też: Polska nie poradzi sobie z powodzią

Na realizację zadań w ramach programu "Odra-2006" przyznano w 2012 r. ponad 11,7 mln zł.

Celem programu "Odra 2006" jest m.in. usunięcie szkód popowodziowych, budowa systemu zabezpieczenia przeciwpowodziowego, ochrona przyrody oraz utrzymanie i rozwój żeglugi śródlądowej.

Program "Odra-2006", realizowany od 2003 r., obejmuje obszar położony na terenie ośmiu województw (śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego) - to ponad 1/3 powierzchni kraju. Koniec realizacji programu przewidziano na 2016 r.

Druga część kwoty, która trafi do Zachodniopomorskiego, to prawie 5 mln zł przyznanych przez ministra spraw wewnętrznych. Za te pieniądze zostaną usunięte szkody w urządzeniach melioracji wodnych, powstałe w wyniku klęsk żywiołowych, m.in. uszczelniony zostanie wał przeciwpowodziowy nad rzeką Strzelnicą (gmina Będzino w powiecie koszalińskim). Zabezpieczony będzie także wał Przytór Łunowo oraz wał nad rzeką Chełszczącą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.