PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na rozwój sektora pozarządowego Warmii i Mazur podzielona

  • ZWI    4 marca 2013 - 20:43
Kasa na rozwój sektora pozarządowego Warmii i Mazur podzielona

17 projektów dostanie dofinansowanie na realizację zadań z zakresu rozwoju sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego.
Jak podaje urząd marszałkowski, komisja konkursowa podzieliła łącznie 110 tys. zł zarezerowane na te działania. 40 tys. zł zostanie przeznaczonych na rozwój wolontariatu w regionie, a 70 tys. zł na wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych, rozwój partnerskiej współpracy organizacji, samorządów i innych podmiotów na rzecz realizacji zadań publicznych, w tym na promocję działań partnerskich i idei partnerstwa.

To był kolejny konkurs na wykonanie zadań publicznych samorządu województwa przez organizacje pożytku publicznego, na które w tym roku do podziału było łącznie 4,360 mln zł.

Tym samym kończy się procedura wyłaniania projektów do realizacji przez organizacje pozarządowe. Ostatni konkurs zostanie ogłoszony pod koniec marca lub na początku kwietnia, w którym będą się one mogły ubiegać o zabezpieczenie wkładu własnego do projektów realizowanych z funduszy zewnętrznych - informuje biuro marszałka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.