PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na usuwanie skutków powodzi w Małopolsce

  • PAP    8 stycznia 2013 - 15:43
Kasa na usuwanie skutków powodzi w Małopolsce

Ponad 274 mln zł przyznano w ub.r. Małopolsce na usuwanie skutków powodzi, osuwisk i innych klęsk żywiołowych. Odbudowano lub wyremontowano ponad 813 km dróg, 50 mostów, 79 przepustów i 1,7 km sieci kanalizacji sanitarnej - poinformowała rzeczniczka wojewody Monika Frenkiel.
Pieniądze na odbudowę po klęskach żywiołowych pochodziły z trzech źródeł: rezerwy celowej budżetu państwa, Funduszu Solidarności Unii Europejskiej oraz projektu "Osłona przeciwosuwiskowa".

W ramach podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa wojewoda małopolski Jerzy Miller zawarł umowy ze 162 samorządami (ze 145 gminami, 16 powiatami i województwem małopolskim) na realizację 1 tys. 223 zadań na łączną kwotę 232,1 mln zł. Dzięki tym pieniądzom wyremontowano lub odbudowano m.in. 813 km dróg, 50 mostów, 79 przepustów, sześć kładek, sześć oczyszczalni ścieków, ok.1,7 km sieci kanalizacji sanitarnej i dziewięć obiektów sportowych.

Ponad 30,3 mln zł Małopolska otrzymała z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Środki te trafiły do 12 samorządów. "Dzięki nim udało się między innymi odbudować trzy odcinki dróg powiatowych w powiecie nowotarskim: z Szaflar do Zębu, ze Skrzypnego do Ostrowska i z Maruszyny przez Ludźmierz do Czarnego Dunajca" - powiedziała Monika Frenkiel.

W ramach projektu "Osłona przeciwosuwiskowa" samorządom przekazano prawie 11,8 mln zł. Powołany przez wojewodę zespół, który nadzoruje realizację tego projektu, wydał 95 opinii dla 65 zadań w 21 gminach, 7 powiatach i w województwie małopolskiego. Ponad 4,4 mln zł wydano na stabilizację osuwiska w Grybowie, a 1,3 mln zł na stabilizację osuwiska i regulację rzeki Tarnawki w miejscowości Tarnawa (pow. bocheński). Ponad 1,3 mln zł zostało przeznaczone na stabilizację osuwiska wzdłuż drogi gminnej w Łososinie Dolnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rabczanin, 2013-06-09 17:57:37

    Witam pytam dlaczego zapomnieliscie o odbudowie lini kolejowej NOWY SACZ CHABOWKA te piekne tereny od lat sa zapomniane.rozdajecie tu i tam forse UNIJNE a czy tak naprawde i wam KOCHANA POLSKA WLADZO . nie bylo by milo przejechac sie pociagiem po tej trasie .blagamy o ZROZUMIENIE I POMOC :NIE POZWOL...MY UMIERAC NASZEJ KOLEI:TA NASZA PRYWATYZACJA SAMI WIDZICIE DO CZEGO DOPROWADZILA....BOGACA SIE CI CO JUZ MAJA KASE I IM FRUWA TO ZE TORY NISZCZEJA A LUDZIE DOJEZDZAJACY DO PRACY DO TYMBARKU,MSZANY DOLNEJ CZY DO RABKI CZYM MAJA DOJECHAC?POMOZCIE....  rozwiń