PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa powinna podążać za zadaniami

  • PAP    21 września 2010 - 13:29

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak opowiedziała się we wtorek za tym, by wraz z nowymi zadaniami, samorządy otrzymywały wsparcie finansowe. Fedak wzięła we wtorek udział w Kongresie Gmin Wiejskich.
Minister pracy w swoim wystąpieniu podkreśliła, że ma w rządzie swojego "naturalnego przeciwnika", którym jest minister finansów: - Wielokrotnie mu tłumaczę, że ilekroć będziemy prosić samorządy w ustawach o współpracę w sprawach polityki edukacyjnej, polityki socjalnej, to wraz z delegacją zadań powinno iść wsparcie finansowe - powiedziała.

Fedak zaznaczyła, że czasem się to udaje, tak jak było na przykład w przypadku budowy "Orlików", a także w przypadku narodowego programu budowy dróg. Oceniła, że w tych sprawach współpraca samorządu i rządu zaowocowała wymiernymi korzyściami dla mieszkańców małych miejscowości. Fedak zastrzegła jednak, że nie zawsze udaje jej się przekonać ministra finansów.

- Kiedy minister finansów narzeka, że samorządy się nadmiernie zadłużają, to tłumaczę mu, że my jesteśmy w takim cyklu, że przez pierwsze dwa lata kadencji przygotowujemy inwestycje, później je realizujemy, i właśnie w tym roku otwieramy i płacimy za nie, czasem dużym kosztem przy wsparciu kredytów - mówiła Fedak.

W Kongresie Gmin Wiejskich, który odbywa się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, wziął także udział prezydent Bronisław Komorowski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.