PARTNER PORTALU
 • BGK

Kasa z fotoradarów tylko na drogi

 • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 września 2013 - 08:05
Kasa z fotoradarów tylko na drogi

Dochody uzyskiwane z grzywien nałożonych na kierowców przez straże gminne i miejskie nie mogą być źródłem dodatkowego zarobku samorządu. Mogą być przeznaczone tylko na działania związane z poprawą bezpieczeństwa.
Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" zgodnie z ustawą z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz.U. poz. 260 z późn. zm.) pieniądze uzyskiwane z grzywien nałożonych na kierowców mogą służyć finansowaniu zadań inwestycyjnych, modernizacyjnych lub remontowych związanych z siecią drogową. Prawo dopuszcza też możliwość wykorzystania środków z grzywien na utrzymanie i funkcjonowanie infrastruktury i urządzeń drogowych.

Czytaj też: BŚ: Więcej fotoradarów, będzie bezpieczniej

Nie mogą one natomiast być traktowane jako źródło zarabiania dodatkowych pieniędzy - podaje "DGP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • pllo, 2013-09-11 13:50:19

  To powinno być sktrupulatnie kontrolowane. W przypadku sprzeniewierzenia środków (przekazania ich gdziekolwiek niż na drogi) zwrot środków w podwójnym wymiarze i dysponent do wymiany.
 • kibic, 2013-09-11 10:49:08

  1/Dlaczego piszemy razem; 2/ kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem, jak się okazuje nawet przy tak krótkim streszczeniu są problemy ze zrozumieniem...za to komentarz sążnisty.
 • xxxx, 2013-09-11 08:48:04

  gminy może i wykorzystują, ale dla czego pieniądze z fotoradarów ITD nie są przeznaczane na drogi? Czyżby min finansów łatał nimi nie drogi a dziurę w budżecie, do której z kolesiami z PO doprowadził?