Kasa z fotoradarów tylko na drogi

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 11-09-2013
  • drukuj
Dochody uzyskiwane z grzywien nałożonych na kierowców przez straże gminne i miejskie nie mogą być źródłem dodatkowego zarobku samorządu. Mogą być przeznaczone tylko na działania związane z poprawą bezpieczeństwa.
Kasa z fotoradarów tylko na drogi

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" zgodnie z ustawą z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz.U. poz. 260 z późn. zm.) pieniądze uzyskiwane z grzywien nałożonych na kierowców mogą służyć finansowaniu zadań inwestycyjnych, modernizacyjnych lub remontowych związanych z siecią drogową. Prawo dopuszcza też możliwość wykorzystania środków z grzywien na utrzymanie i funkcjonowanie infrastruktury i urządzeń drogowych.

Czytaj też: BŚ: Więcej fotoradarów, będzie bezpieczniej

Nie mogą one natomiast być traktowane jako źródło zarabiania dodatkowych pieniędzy - podaje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

To powinno być sktrupulatnie kontrolowane. W przypadku sprzeniewierzenia środków (przekazania ich gdziekolwiek niż na drogi) zwrot środków w podwójnym wymiarze i dysponent do wymiany.

pllo, 2013-09-11 13:50:19 odpowiedz

1/Dlaczego piszemy razem; 2/ kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem, jak się okazuje nawet przy tak krótkim streszczeniu są problemy ze zrozumieniem...za to komentarz sążnisty.

kibic, 2013-09-11 10:49:08 odpowiedz

gminy może i wykorzystują, ale dla czego pieniądze z fotoradarów ITD nie są przeznaczane na drogi? Czyżby min finansów łatał nimi nie drogi a dziurę w budżecie, do której z kolesiami z PO doprowadził?

xxxx, 2013-09-11 08:48:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU