PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice: Aktywiści oskarżają Miasto Ogrodów o naruszenie dyscypliny finansów publicznych

  • MN    5 września 2016 - 15:33
Katowice: Aktywiści oskarżają Miasto Ogrodów o naruszenie dyscypliny finansów publicznych
Umowy realizowano na zasadzie zapytania ofertowego (fot. katowice.eu)

• Ponad 360 tys. zł za 27 dni warsztatów i szkoleń zapłaciła Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.
• To efekt pięciu umów podpisanych w latach 2015-2016 z firmą świadczącą usługi PR.
• Instytucja Kultury kupiła za te pieniądze m.in. coaching w zakresie komunikacji medialnej.
Jak dowiedziało się Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Bona Fides”, wydawca InfoKatowice.pl, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów podpisała w latach 2015-2016 pięć umów na kwotę 360 tys. zł. Przy łącznej liczbie 27 dni warsztatów i szkoleń, daje to około 10 tys. zł za dzień pracy.

Umowy realizowano na zasadzie zapytania ofertowego. Wszystkie umowy zawarto z firmą Bogdan Szczesiak Studio PR.

Ja wylicza serwis InfoKatowice.pl, warsztaty prowadzone od lipca 2015 do stycznia 2016 r. nosiły nazwy: „Doradztwo ws. wypracowania i realizacji strategii komunikacyjnej oraz bieżącej komunikacji z interesariuszami obecnej i przyszłej instytucji kultury” (24,6 tys. zł brutto); „Usługi konsultingowo-doradcze w zakresie komunikacji interpersonalnej i pozyskiwania partnerów w środowisku międzynarodowym w związku z realizacją zadania włączenie Katowic do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Dziedzinie Muzyki” (149 tys. zł brutto); „Usługi coachingowe w zakresie sprawnej komunikacji medialnej i publicznej w związku z realizacją zadania włączenie Katowic do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Dziedzinie Muzyki” (49 tys. zł brutto); „Usługi coachingowe w zakresie sprawnej komunikacji interpersonalnej, medialnej i publicznej w związku z realizacją zadania włączenie Katowic do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Dziedzinie Muzyki” (39 tys. zł brutto); „Długo i krótko okresowe strategie komunikacyjne dla Instytucji Kultury w Metropolii Katowickiej” (104 tys. zł brutto).

Kierują sprawę do Regionalnej Izby Obrachunkowej

Czy szkolenia były warte tych pieniędzy? Jak powiedział dla portalu Piotr Zaczkowski, dyrektor instytucji Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, „efektu tych działań nie da się wyrazić w jednostkach miary”.

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej "Bona Fides" postanowiło napisać do katowickich radnych i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. Zdaniem organizacji doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez dyrektora Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów.

- Naszym zdaniem tego typu zamówienia powinny zostać połączone w jedno i powinien zostać ogłoszony przetarg. W tym przypadku natomiast każdą z umów podpisywano na zasadach zapytania ofertowego. Wysyłano pytanie do trzech firm, ofertę najtańszą składała zawsze Bogan Szczesiak PR - komentuje Grzegorz Wójkowski, prezes Bona Fides.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.