Katowicki budżet czekają "chude lata"

  • Przegląd prasy/ Gazeta Wyborcza Katowice
  • 08-09-2012
  • drukuj
Spadają dochody i rosną wydatki w Katowicach. Miejską kasę czekają „chude lata” co dla mieszkańców może oznaczać podwyżki.
Katowicki budżet czekają "chude lata"

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Katowice” w pierwszej połowie 2012 roku na bieżące wydatki z kasy miejskiej Katowic wydano 570 mln zł. To o 6. Proc. więcej niż w roku ubiegłym. Urzędnicy tłumaczą to m.in. wzrostem cen energii, czy większymi wypłatami dla nauczycieli.

Z drugiej strony spadają dochody, głownie z podatku CIT (o 4,5 mln mniej niż w 2011 r.)

Już wiadomo, że od początku przyszłego roku w Katowicach wzrośnie podatek od nieruchomości o 4 procent. Od lipca 2013 roku wyższe czynsze zapłacą lokatorzy mieszkań komunalnych – pisze „GW”.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

niedobre czasy nas czekają, już widzę ilu młodych wykształconych wyjedzie za chlebem do Hiszpanii a nawet do Afryki, władze jeszcze do tego zachęcają - zgroza, ciekawe kto będzie pracował na emerytów - i tak jest w całym kraju - miasta będą wymierać, wieś choć też ciężko ale jakos się wyżywi... rozwiń

Włodzimierz, 2012-09-11 18:33:37 odpowiedz

Zgadzam się z Fenomenem i Dżolerem !!! Będą bardzo chude.Według życzenia...

TATA, 2012-09-11 17:47:01 odpowiedz

Dżolero ,nie siej wrogiej propagandy i nie pognębiaj jeszcze i tak załamanego Fenomena - damy sobie radę bez problemu a urzędników tych wyższych będziemy przeganiać gdzie "pieprz rośnie", wybieraliśmy ich po to aby gospodarnie rządzili naszymi miastami, a jak nie potrafią - to do "tań...ca z gwizdami" a nie na urząd się pchać rozwiń

Edo, 2012-09-11 10:42:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU