PARTNER PORTALU
  • BGK

Kawa, delicje i red bull dla marszałka

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    22 grudnia 2011 - 06:59
Kawa, delicje i red bull dla marszałka

Dzienne zapotrzebowanie na artykuły spożywcze w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego to ponad 1,5 kg kawy, blisko 300 torebek herbaty ekspresowej i prawie 11 opakowań ciastek.
Tak przynajmniej wynika z zestawienia, które jest załączone do urzędowego ogłoszenia o przetargu na dostawę artykułów żywieniowych w przyszłym roku – informuje „Dziennik Polski”.

Wykaz zamawianych produktów ma 80 pozycji. Samej kawy ma być ponad 400 kilogramów i to w 15 rodzajach. Do kawy zostanie zamówione 1,2 tys. litrów mleka. Urząd marszałkowski (zabierz głos/oceń marszałka województwa) zakupi również ok 73 tys. torebek herbaty, także w 15 rodzajach.

Przy kawie lub herbacie będzie można też coś przegryźć. Urzędnicy zamawiają 579 opakowań biszkoptów z galaretką w polewie czekoladowej i muszą to być delicje Wedla lub „równoważne pod względem walorów jakościowych i smakowych”.

Do tego m.in.: 450 opakowań pierników, 307 tzw. jeżyków, czy 300 ciasteczek maślanych. Opakowań słonych paluszków ma być tylko 366, ale dodatkowo 50 paczek paluszków o smaku sera góralskiego i 31 o smaku świeżej cebulki.

Wykaz zawiera też takie rarytasy jak „cukierki o delikatnym kokosowym smaku z całym migdałem w środku otoczonym kremem kokosowym w chrupkim wafelku posypanym wiórkami kokosowymi” oraz „czekoladki w kształcie kulki z chrupiącego wafelka obsypanego kruszonymi orzechami laskowymi, wewnątrz której jej orzeszek posypany wiórkami kokosowymi”.

Zaskakiwać może zamówienie 120 butelek red bulla i 66 litrów soku pomidorowego oraz sosu tabasco – informuje „Dziennik Polski”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.