PARTNER PORTALU
  • BGK

Każda gmina strefą inwestycyjną? Morawiecki ma nową strategię

  • wnp.pl(AH)    6 września 2017 - 11:28
Każda gmina strefą inwestycyjną? Morawiecki ma nową strategię
Fot. Ministerstwo Rozwoju/Twitter

Wicepremier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy nową politykę inwestycyjną Polski. - To nie jest drobna korekta, to prorozwojowy przełom - powiedział w Krynicy.
- Każda gmina bez względu na wielkość i swój charakter, każdy kilometr z ponad 312 tysięcy kilometrów kwadratowych Polski, może stać się atrakcyjną strefą inwestycyjną. Tego oczekiwali od nas polscy przedsiębiorcy, polscy inwestorzy oraz polscy samorządowcy i z myślą głównie o nich przygotowaliśmy prezentowane rozwiązanie systemowe - mówił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Jak wyjaśniał prezentując nową strategię, preferencje podatkowe będą uzależnione od trzech podstawowych, a zarazem jasnych i czytelnych kwestii: lokalizacji inwestycji, charakteru inwestycji i jakości tworzonych miejsc pracy.

- W moim przekonaniu, niniejsza propozycja jest też przykładem tego, w jaki sposób poważne, nowoczesne i przedsiębiorcze państwo może tworzyć impulsy rozwojowe służące całej krajowej gospodarce - mówił Morawiecki.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.