PARTNER PORTALU
  • BGK

Każda wielka samorządowa inwestycja z PPP?

  • KDS    29 czerwca 2017 - 12:25
Każda wielka samorządowa inwestycja z PPP?
Marcin Krakowiak (fot. Grupa PTWP)

Ministerstwo Rozwoju rekomenduje, aby w przyszłości każde przedsięwzięcie publiczne o wartości powyżej 300 mln zł w pierwszej kolejności było analizowane pod kątem możliwości współpracy z partnerem prywatnym. Resort chce, by sektor publiczny oraz rynek byli gotowi do sprawnego stosowanie tego narzędzia po 2022 roku.
Marcin Krakowiak, partner oraz szef praktyki infrastruktury i energetyki w kancelarii prawnej Domański Zakrzewski Palinka (DZP), przyznaje, że w ostatnim czasie Ministerstwo Rozwoju zaczęło wspierać projekty wykonywane w ramach PPP. 

- Jest kilkanaście dużych projektów, m.in budowa szpitala psychiatrycznego w Warszawie czy Linia Szybkiego Tramwaju w Krakowie w systemie PPP - wymienia Krakowiak. - Niektóre samorządy mają do tego typu projektów uraz. Może nie wiedzą jak je robić, dlatego Ministerstwo Rozwoju zdecydowało o sfinansowaniu doradztwa w tym zakresie - dodaje. 

Jego zdaniem dzięki temu powstają realne dobre praktyki, które zostaną wykorzystane głównie przez samorządy. Ma to spowodować wzrost tego typu projektów po 2022 roku. Krakowiak przypomina też, że obecnie trwają prace nad zmianą ustawy o PPP. Projekty wykonywane w tym systemie mają być łatwiejsze do zrealizowania. - Mają pozwolić zarobić inwestorom oraz rozwijać się miastom - zaznacza.  

O inwestycjach w ramach PPP czytaj więcej tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.