Kędzierzyn-Koźle, Wałbrzych, Zabrze: Małe areszty do likwidacji

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje, że przestarzałe areszty zostaną zamknięte, a Służba Więzienna będzie mieć własną, resortową szkołę wyższą.
Kędzierzyn-Koźle, Wałbrzych, Zabrze: Małe areszty do likwidacji
Areszt śledczy w Zabrzu czeka likwidacja (fot.commons.wikimedia.org/Nemo5576)

- Chcemy by Służba Więzienna stała się prawdziwie nowoczesną formacją, zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i mentalnym - mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W najbliższych dniach przedstawi on przygotowany przez siebie plan zmiany w systemie penitencjarnym.

Obecnie takich jednostek jest w całym kraju 154, a z uwzględnieniem półotwartych, oddziałów zewnętrznych - 192. Ministerstwo planuje, że w latach 2018-22 zostaną zlikwidowane 22 jednostki i 3 oddziały zewnętrzne. Chodzi głównie o małe i zaniedbane areszty śledcze m.in. w Kędzierzynie-Koźlu, Wałbrzychu i Zabrzu. Powód? Resort twierdzi, że utrzymanie niewielkich jednostek wiąże się z wysokimi kosztami zakwaterowania.

Likwidacja aresztów ma przynieść ponad 100 mln zł rocznie oszczędności, które resort chce przeznaczyć na budowę nowych jednostek. W całym kraju ma powstać siedem nowoczesnych miejsc odosobnienia.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rozstawić namioty bo chętni ze znanej formacji mogą wyemigrować, Zostało uruchomione nowe niedrogie połączenie ze stolicą naszego azjatyckiego klona.

obs1248, 2017-04-25 09:09:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU