PARTNER PORTALU
  • BGK

Kędzierzyn-Koźle, Wałbrzych, Zabrze: Małe areszty do likwidacji

  • aw/PAP    25 kwietnia 2017 - 06:36
Kędzierzyn-Koźle, Wałbrzych, Zabrze: Małe areszty do likwidacji
Areszt śledczy w Zabrzu czeka likwidacja (fot.commons.wikimedia.org/Nemo5576)

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje, że przestarzałe areszty zostaną zamknięte, a Służba Więzienna będzie mieć własną, resortową szkołę wyższą.
- Chcemy by Służba Więzienna stała się prawdziwie nowoczesną formacją, zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i mentalnym - mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W najbliższych dniach przedstawi on przygotowany przez siebie plan zmiany w systemie penitencjarnym.

Obecnie takich jednostek jest w całym kraju 154, a z uwzględnieniem półotwartych, oddziałów zewnętrznych - 192. Ministerstwo planuje, że w latach 2018-22 zostaną zlikwidowane 22 jednostki i 3 oddziały zewnętrzne. Chodzi głównie o małe i zaniedbane areszty śledcze m.in. w Kędzierzynie-Koźlu, Wałbrzychu i Zabrzu. Powód? Resort twierdzi, że utrzymanie niewielkich jednostek wiąże się z wysokimi kosztami zakwaterowania.

Likwidacja aresztów ma przynieść ponad 100 mln zł rocznie oszczędności, które resort chce przeznaczyć na budowę nowych jednostek. W całym kraju ma powstać siedem nowoczesnych miejsc odosobnienia.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obs1248, 2017-04-25 09:09:32

    Rozstawić namioty bo chętni ze znanej formacji mogą wyemigrować, Zostało uruchomione nowe niedrogie połączenie ze stolicą naszego azjatyckiego klona.