Kiedy gminie potrzebna opinia izby rolniczej?

Przekazywania do zaopiniowania, właściwej terytorialnie izbie rolniczej, uchwał rad gmin w sprawie ustalenia wysokości ceny żyta dla celów podatku rolnego to obowiązek samorządów - przypomina prezes KRIR.

Do Krajowej Rady Izb Rolniczych napływały z całego kraju pytaniami odnośnie obowiązku przekazywania do zaopiniowania, właściwej terytorialnie Izbie Rolniczej, uchwał rad gmin w sprawie ustalenia wysokości ceny żyta dla celów podatku rolnego.

Dlatego też prezes KRIR zwrócił się do izb obrachunkowych z prośbą o przypomnienie organom samorządu terytorialnego o obowiązku  wynikającym z art. 5a ustawy z dnia 14 grudnia 1995 roku o izbach rolniczych (tekst jednolity z 2002 r. Dz.U.Nr 101, poz. 927 ze zmianami), zgodnie z którym organy administracji rządowej w województwie oraz organy samorządu terytorialnego zasięgają opinii właściwej miejscowo izby rolniczej o projektach aktów prawa miejscowego dotyczących rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Pismo prezesa KRIR publikujemy ponizej w dziale Multimedia

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU