Kiedy rekompensata za składkę rentową?

Zapisana w budżecie państwa rezerwa celowa na wypłatę samorządom rekompensaty z tytułu podniesienia składki rentowej dla pracowników oświaty zostanie rozdzielona do 15 października.
Kiedy rekompensata za składkę rentową?
Na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego dyrektor biura Związku Powiatów Polskich Marek Wójcik zapytał resort finansów, kiedy zostanie uruchomiona rezerwa w budżecie państwa na wypłatę samorządom rekompensaty z tytułu podniesienia składki rentowej dla pracowników oświaty.

– My od lutego wypłacamy wyższe wynagrodzenia. Płacimy tę stawkę od dwa procent wyższą, czyli 6,5 proc. po stronie pracodawcy i prosimy, aby nie odkładać w czasie terminu uruchomienia środków z tej rezerwy – powiedział Marek Wójcik.

Zdzisława Wasążnik, dyrektor Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Finansów poinformowała, że w rezerwie celowej budżetu państwa w poz. 74 są ujęte środki dla samorządów w wysokości 450 mln zł. Stosownie do art. 154 ustawy o finansach publicznych rezerwy celowe dzielone są przez ministra finansów w porozumieniu z właściwymi ministrami do 15 października. Zatem podział środków nastąpi nie później niż w tym terminie.

Jednocześnie przypomniała, że w 2007 r., gdy wprowadzane były zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych i obniżana była składka rentowa, część oświatowa subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego z tego tytułu nie została skorygowana. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

PARTNER SERWISU