PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce: finał przetargu na centrum kongresowe

  • lk    26 listopada 2010 - 11:17
Kielce: finał przetargu na centrum kongresowe

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę centrum kongresowego Targów Kielce. Oferty złożyło 5 firm. Po negocjacjach wybrana została firma Budecon z Sosnowca, która zrealizuje projekt za 74 mln zł. Pierwsza łopata pod rozbudowę zostanie wbita w połowie grudnia.
Centrum Kongresowe Targów Kielce będzie spełniało wiele funkcji, dzięki niestandardowym rozwiązaniom. Mobilne ściany i "ruchoma widownia" pozwolą na organizację zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty, czy konferencje oraz mniejszych seminariów, po kameralne wystawy i wernisaże. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w podziemiach zaplanowano parking. Budowa zostanie ukończona do czerwca 2013r. Jednym z elementów budynku kongresowego będzie także 57-metrowa wieża widokowa z salą bankietową.

Budowa centrum kongresowego jest ostatnim elementem wartej 170 milionów modernizacji i rozbudowy Targów Kiece. Do tej pory od połowy ubiegłego roku powstały dwie nowoczesne hale oraz terminal z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających. Świetna akustyka jednej z hal pozwala na realizację dużych przedsięwzięć wymagających szczególnych warunków.

W sierpniu na otwarcie hali realizowany był spektakl telewizyjny, wielkie widowisko taneczno -muzyczne z udziałem artystów światowej sceny baletowej oraz gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym samym obiekcie już teraz można realizować kongresy, eventy, koncerty dla 4500 osób.

Czytaj też:

Centrum Kongresowe za 360 mln zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.