PARTNER PORTALU
  • BGK

Kieleckie podatki pójdą w górę

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce    7 grudnia 2011 - 07:57
Kieleckie podatki pójdą w górę

Władze Kielc chcą podnieść podatek od nieruchomości. Radnych SLD udało się przekonać, a PO się waha. Ostateczna decyzja zapadnie w czwartek.
Temat podwyżek podatków od nieruchomości obecny jest od półtora miesiąca. Pod koniec października radni nie zgodzili się ich podnieść dla przedsiębiorców o 9-10 proc. – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Czytaj też: Wzrosną podatki od nieruchomości

Sprawa wróciła na sesję w połowie listopada, wówczas radni mieli podjąć decyzję nie tylko o poniesieniu podatków dla przedsiębiorców, ale również dla wszystkich kielczan. Dla wszystkich miały wzrosnąć o 6 proc.

Przewodnicząca klubu SLD zaproponowała, by zdjąć ten punkt z porządku obrad i przeprowadzić konsultacje.

PO konsultacjach prezydent (zabierz głos, oceń prezydenta) na najbliższej sesji wystąpi z wnioskiem o podwyższenie o 8 proc. podatku dla przedsiębiorców, a o 4 proc. dla pozostałych osób. Podniesienie podatków ma przynieść miastu prawie 5 mln zł rocznie podaje „Gazeta Wyborcza Kielce”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obserwator tego cyrku, 2011-12-16 17:38:15

    Taa, a jak nie podniosą to odbiorą najbiedniejszym kartkowe obiady.. Kpina Panie Lubawski kpina.. od ust Pan dzieciom odejmie?! A może by tak Panie Prezydencie poszukać oszczędności w samorządzie i zredukować często zupełnie niepotrzebne i bezproduktywne etaty w urzędach? Ciekawe ile by wtedy wpłynę...ło do budżetu miasta milionów??  rozwiń