PARTNER PORTALU
  • BGK

Kieleckie targi gotowe do giełdowego debiutu

  • PAP    18 lutego 2013 - 08:27
Kieleckie targi gotowe do giełdowego debiutu

Targi Kielce chcą w 2013 roku być gotowe do wejścia na warszawską giełdę - poinformował prezes spółki Andrzej Mochoń.
"Niebawem wybierzemy biuro maklerskie, które przygotuje dla nas prospekt emisyjny" - powiedział. Pieniądze uzyskane z emisji akcji mają zostać przeznaczone pod nowe inwestycje, w tym budowę hotelu.

"Pod koniec roku, późną jesienią będziemy gotowi. Parę miesięcy potrwa przygotowanie prospektu emisyjnego. Później trafi do Komisji Nadzoru Finansowego. Czy zadebiutujemy jeszcze w 2013 roku, będzie zależało od sytuacji gospodarczej, czy będzie sprzyjała emisjom" - powiedział PAP Mochoń. Zdaniem prezesa Targów Kielce S.A. debiut spółki na giełdzie mógłby nastąpić albo późną jesienią 2013 albo wiosną 2014 roku.

Wyjaśnił, że pieniądze z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje na poziomie 70-80 mln zł. Chodzi m.in. o budowę hotelu, który uzupełni zaplecze centrum konferencyjnego. Informację o planowanym debiucie na GPW Andrzej Mochoń przekazał podczas uroczystości podpisania umowy kredytowej na 40 mln zł z Raiffeisen Polbank.

Czytaj też: Budują centrum kongresowe, by nie dać się targowej konkurencji

"Obiekty, które będziemy finansować tymi pieniędzmi, w większości już powstają. Mówię o centrum kongresowym razem z częścią biurowca. Powstaje również parking wielopoziomowy. Zaczniemy budować także nowy terminal wejściowy od strony zupełnie nowej ulicy Wystawowej, zbudowanej przez miasto Kielce" - powiedział Mochoń.

Łączna wartość wymienionych inwestycji wyniesie 150 mln zł. Obecnie to największy kredyt zaciągnięty przez spółkę w jej historii.

"Rozbudowa ośrodka wystawienniczego to dowód, że mimo spowolnienia polska gospodarka się rozwija i w niedługim czasie powinna nabrać większego rozpędu" - powiedział prezes Raiffeisen Polbank Piotr Czarnecki.

Targi Kielce S.A. mają jedną trzecią udziałów w polskim rynku targowym. Corocznie spółka organizuje ponad 70 wystaw, w tym flagowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.