KIO: w Bytomiu przetarg na wywóz śmieci wygrała oferta z rażąco niską ceną

Krajowa Izba Odwoławcza nie pozwala, by w Bytomiu wygrała najtańsza oferta na wywóz śmieci. Jednak magistrat wciąż nie otrzymał pisemnego uzasadnienia orzeczenia, więc śmieci od mieszkańców odbierane są po staremu, ale na koszt gminy.
KIO: w Bytomiu przetarg na wywóz śmieci wygrała oferta z rażąco niską ceną
5 lipca KIO uznała, że cena oferty jaką złożyła firma PZOM Waldemar Strach w Bytomiu jest rażąco niska.

Jak informuje bytomski magistrat, do czasu otrzymania pisemnego uzasadnienia orzeczenia i sfinalizowania przetargu dla bytomian nic się nie zmienia. Śmieci od mieszkańców odbierane będą jak dotychczas przez firmy świadczące usługi na rynku bytomskim.  Zgodnie jednak z prawem od 1 lipca śmieci odbierane są na koszt gminy.

Na czym polegał problem Bytomia? Po przetargu, w którym okazało się, że wygrała oferta firma PZOM Waldemar Strach, doszło do odowłania. Wynik przetargu zakwestionowała firma Alba, która nie wygrała. Miasto znalazło się w kropce.

- Z jednej strony nie mogliśmy podpisać umowy z wygranym, ale z drugiej nadal nie mamy pisemnego uzasadnienia orzeczenia KIO - mówi Adam Grzesik z wydziału promocji i kontaktów z mediami w UM.

Jak wcześniej zapowiadali przedstawiciele UM, skoro skarga została uznana przez Krajową Izbę Odwoławczą, będzie trzeba ponownie przeanalizować oferty jakie na przetarg wpłynęły. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU