PARTNER PORTALU
  • BGK

Klub poprosił o pożyczke, radni się zgodzili

  • AW    30 czerwca 2011 - 15:21
Klub poprosił o pożyczke, radni się zgodzili

2 mln zł pożyczy miasto klubowi Ruch Chorzów. Chorzowscy radni przyjęli budżetową poprawkę umożliwjającą pomoc finasową drużynie z piłkarskiej ekstraklasy.
Podczas czwartkowej sesji rady miasta w Chorzowie wprowadzono autopoprawkę do budżetu, zgodnie z którą miasto będzie mogło udzielić pożyczek miejskim podmiotom na blisko 5 mln zł. Z tego 2 mln zł miasto pożyczy klubowi Ruch Chorzów.

Czytaj też: Czy zaangażowanie samorządów w profesjonalny sport ma sens?

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa (sprawdź jego notowania/zabierz głos), przyznał, że o pożyczkę poprosiły go władze klubu w ostatniej chwili. - Prezes nie ukrywała, że Ruch jest w trudnej sytuacji, co zagraża płynności finansowej klubu - tłumaczył Kotala.

Nie wszyscy jednak do takiego wspieraniu klubu byli przekonani. Marek Kopel, wiceprzewodniczący RM i były prezydent Chorzowa, przekonywał, że wysokość takiej pożyczki nie będzie problemem dla miejskiej kasy, aleproblemowe może okazać się już odzyskanie tej kwoty.  - Jak nas stać na pomoc w wysokości 2 mln zł, to na trwałe przekażmy je na obsługę promocyjną albo zakupmy akcje - mówił Kopeli i dodał, że miasto przez 20 lat pomagało w różny sposób Ruchowi Chorzów. - 17 mln zł kosztowało nas zmodernizowanie obiektu Ruchu - kontynuuwał.

Miasto mimo to pomoże Ruchowi. Za budżetową poprawką głosowało bowiem 15 radnych, a 7 wstrzymało się od głosu. - Ruch to nasza marka - przekonywali zwolennicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.