PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie chcą wyleasingować pięć pociągów

  • GK    16 czerwca 2011 - 10:09
Koleje Śląskie chcą wyleasingować pięć pociągów

Koleje Śląskie ogłosiły przetarg nieograniczony na dostawę w formie leasingu pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT).
Spółka jest zainteresowana pozyskaniem używanych pociągów typu EN57 (lub równoważnych), które przeszły remont kapitalny i zostały zmodernizowane.

Wymagany zakres modernizacji obejmuje m.in. wózki, mechanizmy podwozia, układy rozruchu, sterowania napędem i hamowania.

Aby zapobiec korozji i zamarzaniu drzwi, co często zdarza się w pociągach tego typu, spółka zastrzegła też ich wymianę na aluminiowe.

Pojazd ma być ponadto wyposażony w stojaki na rowery, a kabina WC dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pociągi mają być napędzane silnikami asynchronicznymi umożliwiającymi osiągnięcie prędkości 120 km/h i przyspieszenia rzędu od 0,8 do 1,1 m/s2, co ma szczególne znaczenie w ruchu aglomeracyjnym.

Koleje Śląskie zamierzają skierować zmodernizowane jednostki do obsługi połączeń w relacji Sosnowiec-Tychy Miasto, a także wspomagająco na trasie Gliwice-Katowice-Częstochowa.

Termin realizacji zamówienia wynosi 180 dni od dnia podpisania umowy (z tym, że pierwszy zmodernizowany pociąg powinien zostać dostarczony w ciągu 90 dni od tej daty).

Termin składania ofert upływa 20 lipca 2011 r. o godz. 9:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 9:30.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.