PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna nowelizacja budżetu Legnicy

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    25 października 2012 - 11:55
Kolejna nowelizacja budżetu Legnicy

W październiku legniccy radni pochylą się nad kolejną w tym roku zmianą legnickiego budżetu. Ratusz chce m.in. przeznaczyć dodatkowe środki na utrzymanie szkół i placówek oświatowych, inwestycje i promocję.
Teoretycznie, jeśli projekt prezydenta Krzakowskiego uzyska zgodę radnych, budżet Legnicy zmniejszy się jedynie o 4 tysiące złotych. Teoretycznie… bowiem przy okazji aktualizacji dochodów i wydatków, legnicki ratusz dokona wielu istotnych przesunięć na dużo większe kwoty.

Wśród najistotniejszych zmian znaleźć można m.in. dodatkowe 914 tys. zł przeznaczonych na utrzymanie legnickich szkół i placówek oświatowych. Co ciekawe, środki te uda się wygospodarować z kwoty, którą miasto planowało przeznaczyć na dotacje dla szkół niepublicznych, w związku z mniejszą niż się spodziewano liczbą słuchaczy.

Ale na tym nie koniec ważnych zmian. Kolejną jest zwiększenie środków na legnickie inwestycje. Dodatkowe 661 tys. zł ma zasilić przebudowę ulicy Libana i wiaduktu kolejowego, łączącego osiedla Kopernika i Piekary, a także budowę witaczy na obrzeżach miasta. Ratusz nie zapomniał też o swoich potrzebach.

Jedną z nich jest zakup samochodu dostawczo-osobowego, na który zaplanowano 160 tys. zł, inną – wzrost wydatków na promocję, na którą prezydent Krzakowski planuje przeznaczyć dodatkowe 49 tys. zł.

– Z tego samochodu korzystać będą nie tylko pracownicy urzędu miasta, ale również radni. Posiadanie tylko jednego pojazdu (jak to jest obecnie – red.) rodzi trudności w sytuacji, gdy trzeba w tym samym czasie wykonać kilka ważnych zadań – mówił podczas konferencji prasowej szef legnickiego ratusza.

Po zmianach planowane na ten rok dochody Legnicy wyniosą niemal 400 mln zł, a wydatki będą od nich o 9 mln zł większe. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.