PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna próba prywatyzacji PKS w Przemyślu

  • PAP    18 listopada 2011 - 20:42

Po raz trzeci Ministerstwo Skarbu Państwa próbuje sprywatyzować Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Przemyślu (Podkarpackie). Inwestorzy zainteresowani nabyciem ponad 49 proc. udziałów mogą zgłaszać chęć do wzięcia udziału w aukcji do 12 grudnia.
Cena wywoławcza za pakiet akcji została ustalona na ponad 2,3 mln zł. Większościowym udziałowcem są pracownicy PKS, chcieli oni również odkupić do Skarbu Państwa pozostałą część akcji, ale nie doszło do porozumienia w tej kwestii.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w aukcji muszą złożyć oferty do 12 grudnia a także wpłacić wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej, czyli 230 tys. zł. Aukcja odbędzie się 15 grudnia.

PKS w Przemyślu istnieje od ponad 60 lat, od 1990 r. - jako samodzielne przedsiębiorstwo. W 2001 r. zostało przekształcone w spółkę. Podstawową działalnością są przewozy pasażerskie. Firma dysponuje ponad 90 autobusami. Jest właścicielem także dwóch stacji paliw i dwóch stacji kontroli pojazdów. Zatrudnia ponad 200 osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.