Kolejne dwie firmy w łódzkiej strefie

Dwie firmy – PRT Radomsko i Interprint Polska – otrzymają wkrótce zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zainwestują ponad 60 mln zł.
Kolejne dwie firmy w łódzkiej strefie

Firma PRT Radomsko, należąca do grupy Alpla, europejskiego lidera w produkcji opakowań PET, chce wybudować zakład recyklingu w radomszczańskiej podstrefie ŁSSE – poinformował we wtorek rzecznik prasowy Strefy Marcin Kwintkiewicz.

Czytaj też: Samorządy powinny zaufać prywatnym inwestorom

W zakładzie, dzięki zastosowaniu specjalnego procesu technologicznego będzie wytwarzany wysokiej jakości, pełnowartościowy granulat, tzw. r-PET, służący do termoplastycznego wykonywania nowych opakowań (butelek).

Czytaj też: Czy specjalne strefy ekonomiczne są motorem gospodarki?

Technologia ta jest wykorzystywana na świecie także m.in. do produkcji polarów, plecaków, toreb podróżnych czy laptopów.

Koszty inwestycji PRT Radomsko oszacowano na 36 mln zł, a zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć co najmniej 30 osób.

Spółka Interprint Polska zamierza rozbudować halę produkcyjną w podstrefie Ozorków oraz uruchomić nową, innowacyjną linię technologiczną do lakierowania papieru dekoracyjnego, przeznaczonego głównie na potrzeby branży meblarskiej.

Wartość tej inwestycji to 25 mln zł. Firma ma zatrudnić dodatkowo 10 osób i zobowiązała się do utrzymania obecnych 131 etatów. To już trzecie zezwolenie na działalność w ŁSSE dla firmy Interprint. Dotąd spółka zainwestowała w Ozorkowie niemal 129 mln zł.

Od początku 2011 r. zezwolenia na prowadzenie działalności w ŁSSE otrzymało sześć firm. Zadeklarowały one nakłady na poziomie ponad 315 mln zł, zatrudnienie 220 osób i utrzymanie niemal 1,5 tys. dotychczasowych miejsc pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU