PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne ostrowskie obligacje na rynku

  • PAP    14 lipca 2011 - 13:05

Obligacje o wartości 10 mln zł wyemituje jeszcze w tym roku miasto Ostrów Wielkopolski. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie planowanego deficytu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Jak poinformowała w czwartek Karolina Pająk z biura prasowego prezydenta miasta, samorząd z 12 dotychczasowych emisji pozyskał ponad 131 mln zł. Na koniec 2011 r. zostanie spłaconych 6 emisji.

Czytaj też: Ostrów Wielkopolski wyemituje obligacje

Radni uchwalili, że obligacje będą wyemitowane w dwóch seriach. Pierwszy wykup papierów na kwotę 5 mln zł nastąpi w 2021 r., a następny rok później. Obligacje zostaną wykupione z dochodów własnych budżetu miasta, pochodzących z podatków i opłat lokalnych oraz udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych - ustalili radni.

Według nich, wielkość emisji i ostateczne terminy jej wykupu ustalono biorąc pod uwagę możliwości finansowe miasta. "Analiza finansowa wykazała, iż emisja pozwoli zachować płynność finansową (...) i gwarantuje bezpieczną spłatę zobowiązania" - stwierdzili radni.

Ostrów był pierwszym w kraju miastem, które w 1996 r. wyemitowało papiery wartościowe. Z takiej możliwości wzbogacania budżetu skorzystały później w południowej Wielkopolsce m.in. samorządy Pleszewa, Jaraczewa, Nowych Skalmierzyc, Kalisza, Żerkowa, Krotoszyna

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.