Kolejne podejście do wydłużenia pracy specjalnych stref

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Bizensu
  • 30-10-2012
  • drukuj
Resort gospodarki nie raz się już na nowelizacji ustawy o strefach ekonomicznych sparzył, ale znów próbuje.
Kolejne podejście do wydłużenia pracy specjalnych stref

„To moment na zmianę ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych i mam nadzieję, że rozumie to Ministerstwo Finansów. Najważniejsze zmiany to zdjęcie limitu funkcjonowania stref oraz wprowadzenie elastyczności w zatrudnieniu dla firm, które dostały zezwolenia przed 2008 r.” – mówi w „Pulsie Biznesu” Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki.

Czytaj też: Jak specjalne strefy napędzają gospodarkę w regionach 

Dziś strefy mają działać do 2020 r., ale eksperci powtarzają, że to słaby argument dla firm, które nie zdążą odebrać dopuszczalnej pomocy publicznej. I dlatego rok temu MG zapowiedziało nowelizację ustawy o SSE, ale potem zdecydowało, że szybciej będzie wydłużyć strefy do 2026 r. w rozporządzeniach, ale dotychczas się to nie udało.

Czytaj też: Specjalne strefy powinny działać bezterminowo?

Eksperci do nowego-starego pomysłu MG podchodzą z rezerwą.

„Decyzję, by wprowadzić tę zmianę w nowelizacji ustawy, uważam za krok w tył. Natomiast możliwość zredukowania poziomu zatrudnienia do 20 proc. musi zostać wprowadzona za pomocą nowelizacji ustawy. Dobrze, że ministerstwo do tego wraca, szkoda, że tak późno” – komentuje Marek Sienkiewicz z Deloitte. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU