PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny milion na budżet obywatelski w Zakopanem

  • PAP    8 sierpnia 2014 - 14:23
Kolejny milion na budżet obywatelski w Zakopanem

Po wyłonieniu w lipcu trzech inwestycji do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, burmistrz Zakopanego przeznaczył kolejny milion złotych na realizację drugiego budżetu partycypacyjnego. Wnioski będzie można składać od 18 sierpnia.
"Podczas realizacji pierwszego pilotażowego budżetu obywatelskiego w Zakopanem udało nam się zaktywizować zakopiańczyków do pisania projektów swoich pomysłów na inwestycje. Uważam, że pierwsza edycja to sukces" - mówił w piątek podczas konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Przypomniał, że do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego wpłynęło 26 propozycji projektów, z których wyłoniono trzy: dwa boiska sportowe oraz program sportowy dla niepełnosprawnych.

Czytaj też: W Warszawie rusza budżet partycypacyjny

Władze miasta zdecydowały, że zasady drugiej edycji budżetu partycypacyjnego ulegną zmianą.

"W przyszłym budżecie projektów nie będą mogły składać jednostki gminne czy powiatowe, jak np. szkoły. Miasto i tak realizuje zadania z zakresu inwestycji szkolnych" - wyjaśnił burmistrz. Na nowy budżet będą mogły głosować tylko osoby pełnoletnie, a nie tak jak dotychczas - od 16. roku życia. Urząd miasta powoła też specjalne dyżury urzędników, którzy pomogą w prawidłowym wypełnianiu wniosków.

Czytaj też: Zakopane: nowe zasady na Krupówkach

Burmistrz zapowiedział, że wszystkie projekty, które przejdą pozytywną weryfikację, będą promowane na plakatach i stosownych ulotkach. "W ten sposób chcemy pomóc wnioskodawcom w przekonywaniu mieszkańców do głosowania" - dodał Majcher.

Projekty inwestycji będzie można składać od 18 sierpnia do 15 września, a głosowanie zaplanowano od 10 do 20 października. Głos będzie można oddać bezpośrednio w urnach w różnych punktach w mieście lub przez internet. Wybrane inwestycje będą realizowane do końca 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.