Kolejny przetarg na budowę odrzańskich statków

W grudniu zostanie ogłoszony drugi przetarg na budowę statków pasażerskich w ramach unijnej inwestycji "Odra 2014 dla turystów". Szlak, po którym będą pływać nowe jednostki, ma liczyć 223 km.
Kolejny przetarg na budowę odrzańskich statków
Statki o nazwach "Nimfa" i "Laguna" mają być dwupokładowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także przewozu rowerów. Każdy z nich będzie mógł zabrać na pokład 100 pasażerów.

Po stronie polskiej statki będą zawijać do portów w: Nowej Soli, Bytomiu Odrzańskim, Cigacicach, Krośnie Odrzańskim, Słubicach, Kostrzynie, a po niemieckiej - do Ratzdorf, Eisenhuettenstadt, Frankfurtu nad Odrą, Lebus, Kstrin-Kietz.

ch zarządcą będzie operator, który zajmie się opracowaniem planu rejsów i poniesie koszty związane z eksploatacją, m.in. opłaci obowiązkowe ubezpieczenia, załogę, remonty i postoje.

"Pierwszy przetarg na budowę statków nie odbył się z powodu braku ofert. Za kilka tygodni, jeszcze w grudniu, zostanie ogłoszony kolejny" - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta w Nowej Soli Ewa Batko.

Nowa Sól jest głównym beneficjentem projektu, ale z jego efektów skorzysta 11 lubuskich gmin, w tym m.in.: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Słubice, Górzyca i Kostrzyn.

Znajdujące się tam porty zostaną kompleksowo zmodernizowane: pojawią się bezpieczne nabrzeża, dojazdy do przystani, a mariny mają być rozbudowane.

Budżet projektu, który potrwa do 2013 roku, to 6,5 mln euro. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU