PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny przetarg na budowę odrzańskich statków

  • PAP    13 listopada 2011 - 10:20
Kolejny przetarg na budowę odrzańskich statków

W grudniu zostanie ogłoszony drugi przetarg na budowę statków pasażerskich w ramach unijnej inwestycji "Odra 2014 dla turystów". Szlak, po którym będą pływać nowe jednostki, ma liczyć 223 km.
Statki o nazwach "Nimfa" i "Laguna" mają być dwupokładowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także przewozu rowerów. Każdy z nich będzie mógł zabrać na pokład 100 pasażerów.

Po stronie polskiej statki będą zawijać do portów w: Nowej Soli, Bytomiu Odrzańskim, Cigacicach, Krośnie Odrzańskim, Słubicach, Kostrzynie, a po niemieckiej - do Ratzdorf, Eisenhuettenstadt, Frankfurtu nad Odrą, Lebus, Kstrin-Kietz.

ch zarządcą będzie operator, który zajmie się opracowaniem planu rejsów i poniesie koszty związane z eksploatacją, m.in. opłaci obowiązkowe ubezpieczenia, załogę, remonty i postoje.

"Pierwszy przetarg na budowę statków nie odbył się z powodu braku ofert. Za kilka tygodni, jeszcze w grudniu, zostanie ogłoszony kolejny" - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta w Nowej Soli Ewa Batko.

Nowa Sól jest głównym beneficjentem projektu, ale z jego efektów skorzysta 11 lubuskich gmin, w tym m.in.: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Słubice, Górzyca i Kostrzyn.

Znajdujące się tam porty zostaną kompleksowo zmodernizowane: pojawią się bezpieczne nabrzeża, dojazdy do przystani, a mariny mają być rozbudowane.

Budżet projektu, który potrwa do 2013 roku, to 6,5 mln euro. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.