PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny przetarg na dzierżawę hotelu

  • GK/um.gostyn.pl    2 listopada 2011 - 08:12

Burmistrz Gostynia ogłosił przetarg na dzierżawę obiektu hotelowo-restauracyjnego mieszczącego się przy ul. Sportowej 1 w Gostyniu.
Czynsz wywoławczy wynosi 13.452 zł netto. Przetarg odbędzie się w czwartek 10 listopada 2011 r. Wadium w wysokości 25.000 zł należy wpłacić do środy 9 listopada.

Przetarg przewiduje wydzierżawienie nieruchomości zabudowanej budynkiem hotelowo–restauracyjnym na 4 lata. Przedmiotem przetargu jest część budynku o powierzchni użytkowej 1359,34 mkw położonego na dwóch działkach o łącznej powierzchni 0,2730 ha. Obiekt składa się z części restauracyjnej o powierzchni 561,41 mkw oraz części hotelowej wraz z zapleczem o powierzchni 708,35 mkw.

W części hotelowej znajduje się lokal mieszkalny o powierzchni 40,48 mkw, który nie będzie objęty umową dzierżawy.

Nowy dzierżawca będzie płacił podatek od nieruchomości. Będzie także zobligowany do bieżącej modernizacji obiektów. Jednak poniesione na ten cel nakłady nie zostaną rozliczone w czynszu. Po zakończeniu umowy obiekt będzie stanowił własność gminy.

Poprzednie przetargi ogłoszone przez Burmistrza Gostynia zakończyły się wynikami negatywnymi. W lipcowym przetargu nikt nie wpłacił wadium w wyznaczonym terminie. W kolejnym przetargu 4 oferentów wpłaciło wadium, jednak nikt nie zrobił wymaganego postąpienia i przetarg zakończył się wynikiem negatywnym.

Po rozstrzygnięciu ostatniego przetargu do urzędu miejskiego wpłynęły pisma od przedsiębiorców zainteresowanych wydzierżawieniem obiektu hotelowo-restauracyjnego. W odpowiedzi na sygnały płynące od przedsiębiorców burmistrz Gostynia zdecydował o ogłoszeniu kolejnego przetargu. Jeżeli i to postępowanie zakończy się wynikiem negatywnym, wtedy radni na XII sesji rady miejskiej 18 listopada rozważą podjęcie uchwały powołującej do życia spółkę komunalną.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.