Komendy nowoczesne i bez przepychu

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita
  • 25-02-2013
  • drukuj
Interesanci jak i sami funkcjonariusze chcą, żeby komendy policji były otwarte, łatwo dostępne, zadbane i nowoczesne, ale skromne i bez przepychu.
Komendy nowoczesne i bez przepychu

„Rzeczpospolita" dotarła do raportu MSW ws. posterunków. Badania na zlecenie MSW przeprowadziła na początku roku Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" w związku z planowaną standaryzacją policyjnych budynków.

Ma na nią pójść w latach 2013-2015 ok. 1 mld zł.

- Szacujemy, że blisko połowa, czyli ok. 400 komend i komisariatów, wymaga remontu lub budowy nowej siedziby - mówi rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

„Interesantom zależy na sprawnym załatwieniu spraw, z którymi przychodzą na policję, policjantom na wizerunku dobrze działającej instytucji" - podkreśla rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Jak dodaje, badani mieli sporo zastrzeżeń do poczekalni. Skarżyli się na chaos informacyjny, mówili, że natłok informacji na tablicach ogłoszeń sprawia, że są nieczytelne - wylicza.

Problemem okazał się też brak anonimowości potrzebnej już przy wstępnym zgłoszeniu sprawy. Petenci skarżyli się też, że przesłuchania świadków odbywają się w obecności innych funkcjonariuszy, a nie w oddzielnych pokojach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU