PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja do tropienia nonsensów prawnych

  • PAP    24 października 2011 - 13:14
Komisja do tropienia nonsensów prawnych

W Tarnobrzegu powstała komisja „Przyjazny Tarnobrzeg”, powołana przez prezydenta do tropienia nonsensownych przepisów, procedur, praktyk, utrudniających życie mieszkańcom i przedsiębiorcom.
Według prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza (zabierz głos/oceń prezydenta) codzienność jest pełna absurdów prawnych, uciążliwych procedur i przepisów, niejasnych instrukcji, które utrudniają zarówno codzienne życie, jak i przede wszystkim zniechęcają do działania, hamują rozwój i przedsiębiorczość.

„Rzucam wyzwanie złym przepisom i procedurom” – powiedział Mastalerz.

W skład komisji, która będzie się zbierać raz w miesiącu, wchodzą przedsiębiorcy, dziennikarz, urzędnik, radni, w tym także z opozycji. Jej zadaniem jest znajdowanie wszelkich nonsensownych przepisów, procedur. Absurdy prawne mogą zgłaszać także sami mieszkańcy.

„Moim zadaniem będzie eliminowanie złych przepisów z życia. A jeśli nie będę władny sam tego zrobić, monitowanie do instytucji i urzędów, które będą mogły to uczynić. Z doświadczenia wiem, że czasem wystarczy jeden podpis lub nawet jeden telefon, aby absurdalny przepis wylądował tam, gdzie jego miejsce – na śmietniku” – powiedział Mastalerz.

Komisja zaapelowała do mieszkańców miasta o pomoc w znajdowaniu nieżyciowych przepisów.

„Będziemy wdzięczni za każdy sygnał, wniosek, telefon, e-mail, którymi wnikliwie się zajmiemy. Oczywiście, chodzi nam o zgłaszanie złych przepisów, a nie wniosków o zlikwidowanie, czy zmniejszenie opłat lub podatków lokalnych, na co miasta w obecnej sytuacji finansowej po prostu nie stać” – zaapelował wiceprezydent i przewodniczący komisji Robert Niedbałowski.

Na stronie internetowej komisji www.przyjazny.tarnobrzeg.pl można znaleźć informacje o jej działalności oraz kontakt. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.